Caritas

Parafialne Koło Caritas przy sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku działa od 1993 roku. Obecnie liczy 10 członków, a naszym opiekunem jest Ks. proboszcz Mariusz Cymbała.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, a ich tematem jest przesłanie roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce. Oprócz formacji parafialnej członkowie uczestniczą w rekolekcjach i Dniach Skupieniach w diecezji.

Troską członków są ludzie ubodzy i niezaradni na terenie parafii. Caritas stara się im pomóc poprzez organizowanie pomocy i dystrybucję darów diecezjalnych.

Wiele troski poświęca pielgrzymom przybywającym do sanktuarium. Nie zaniedbuje pokrzywdzonych z terenu gminy. Śpiesząc z pomocą pogorzelcom, czy też innym potrzebującym.

Grupa Caritas angażuje się w liturgię parafialną; Msze Święte i nabożeństwa oraz organizację odpustów i innych uroczystości.

W każdej szkole na terenie parafii istnieje szkolne koło Caritas. Członkowie włączają się w akcje diecezjalne oraz uczą pomagać innym.

Zapraszamy do naszego koło wszystkich, mających dobre serce i pragnących pomagać innym.