Zapowiedzi wydarzeń

Tydzień Trzeźwości

„Trzeźwość polską racją stanu” – to hasło rozpoczynającego się 57 Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Ma on uświadomić potrzebę troski o trzeźwość, wartość abstynencji, a także pobudzić do działania i dawania świadectwa.

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych biskup Tadeusz Bronakowski podkreśla, że dzięki trzeźwości jako naród zyskujemy gospodarczo, finansowo, moralnie i duchowo. Dlatego troska o trzeźwość powinna być odpowiedzialnością rodziny, państwa, Kościoła, samorządów.

Dzień Życia Konsekrowanego

Dziś 40 dzień po Bożym Narodzeniu obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia zgodnie z decyzją papieża Jana Pawła II od roku 1997 w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W Polsce jest ponad 31,1 tys. osób konsekrowanych.

Adoracja

Od wielu lat w naszej parafii odbywa się cotygodniowa godznna adoracja Najświętszego Sakramentu. Odpowiadając na liczne prośby wiernych, pragniemy aby w każdą I-ą środę miesiąca od Mszy porannej, aż do wieczornej była możliwośc adoracji Pana Jezus w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do udziału.

Przygotowanie do Bierzmowania