Niedziela Palmowa - 24.03.2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej. Główna Msza Święta z uroczystą procesją i z poświęceniem palm o godz. 9.15. Poświęcenie palm także na każdej Mszy. O godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, później Msza Święta. Składka na Gorzkich Żalach, na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe w tym tygodniu. A w czasie świąt prosimy chętnych czcicieli Jezusa i Matki Bożej.
  3. Kancelaria w tym tygodniu, jak informowaliśmy - nieczynna.
  4. Spowiedzi w dekanacie, w tym tygodniu:
    poniedziałek – Lubenia
    wtorek — Tyczyn
    środa – Budziwój
  5. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W katedrze Msza Święta o godz. 10.00 z poświęceniem oleju do chrztu i namaszczenia chorych. U nas o godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 23.00.
  6. W Wielki Czwartek Pan Jezus ustanowił nowe przykazanie miłości ucząc nas ofiarności względem najbiedniejszych. Na Mszy Świętej zostaną poświęcone chlebki, którymi będziemy się łamać w naszych domach, jak opłatkiem, rozpoczynając czwartkową kolację, na znak miłości i braterstwa. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na Caritas.
  7. Prosimy Róże Różańcowe i Parafian, aby jak w poprzednich latach podjęły trud adoracji. Szczegóły w gablotce przed kościołem. Oprócz wyznaczonych Róż, zapraszamy wszystkich do adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w „Bożym Grobie”.
  8. Wielki Piątek to dzień śmierci Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły, nie ma żadnej dyspensy. Kościół zachęca do powstrzymania się od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej. Adoracja w Wielki Piątek od godz. 7.00, rozpoczniemy modlitwą uświęcenia czasu — jutrznią. Kolejna modlitwa Ludu Bożego – Godzina Czytań o godz. 13.30. O godz. 17.15 rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego,  o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, i o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, Gorzkie Żale (trzy części), adoracja Krzyża i Pana Jezusa w grobie do 23.00.
    Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  9. Wielka Sobota. Od godz. 7.00 adorację Pana Jezusa w Grobie, która rozpoczniemy od jutrzni. Poświęcenie pokarmów: koło Młyna o godz. 9.00, przy kapliczce koło Fuglewiczów o godz. 9.10, koło Rozlewni o godz. 9.20, koło rodziny Chmielów 9.35, koło rodziny Fajger 9.50, Czarna 10.05 Kozia Góra 10.20.
    II Ksiądz — Domy w Polu godz. 9.00, Niedybrze 9.10, Kielnarowa koło sklepu 9. 25, Zaganianka 9.40.
    W kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.
    O godz. 13.30 w kościele Godzina czytań.
  10. Nowenna do Bożego Miłosierdzia i Matki Bożej Łaskawej o godz. 18.30, a o godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej: poświęcenie ognia, wody, liturgia chrzcielna i Msza Święta z uroczystym „Alleluja”. Prosimy przynieść świece. Adoracji już nie będzie.
  11. Tegoroczną celebracją Wigilii Paschalnej rozpoczynamy w Polsce dziewięcioletnią nowennę przed Jubileuszem Dwutysiąclecia naszego Odkupienia. Zakończy się ona w 2033 r., a jej celem jest odrodzenie i umocnienie wiary w polskim narodzie w obliczu gwałtownie postępujących procesów laicyzacyjnych oraz dziękczynienie Panu Bogu za ogrom Jego miłosierdzia.
  12. Straż Matki Bożej Łaskawej prosimy, aby jak w poprzednich latach podjęła uroczystą adorację przy grobie Pana Jezusa w strojach zimowych.
  13. Adoracja Pana Jezusa dla młodzieży w Wielki Czwartek i Piątek
    w godz. 20.30 – 21.30. Prowadzi KSM.
  14. Wielkanoc -  rezurekcja o godz. 6.00. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji, o zabranie chorągwi, palm, feletronów i obrazów. Msze Święte o godz. 9.15 i 11.15. Nie będzie Mszy Świętej popołudniowej, podobnie w Poniedziałek Wielkanocny. Składka w Poniedziałek Wielkanocny na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  15. Na Wielkanoc wiosenna zmian czasu.
  16. Na cmentarzu pojawiły się nowe metalowe półki (koło śmietników). Znajdziemy tam narzędzia do porządkowania grobów. Nie zabieramy ich do domów! Chodzi o to, aby każdy potrzebuje posprzątać, nie musiał po narzędzia jechać do domu, a po skończonej pracy zwrócić na miejsce. Obok znajduje się miejsce, gdzie można zostawiać dobre znicze (aby ich nie wyrzucać). Jest wielu osób biednych, dla których te rzeczy są wydatkiem. Można więc podzielić się z potrzebującymi.
  17. Po świętach Urząd Gminy, który dzierżawi parking przy cmentarzu, rozpocznie prace przy jego utwardzeniu. Przez dłuższy czas będziemy więc skazani na niedogodności, aby później było lepiej.  Prosimy o wyrozumiałość.
  18. Bardzo prosimy, aby w Triduum Paschalne nie wychodzić na chór. Będą tam przebywać tylko członkowie zespołu muzycznego.
  19. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 325”– 335 „a” za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę o 12.00 (po poświęceniu) prosimy rodziny z Chmielnika z nr 336 – 341 „a”.
  20. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Franciszek Murias. Módlmy się za zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…