IV Niedziela Wielkanocna - 21.04.2024 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj 61 Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, obchodzony pod hasłem: „„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”. Wspieramy modlitwą powołanych do służby Bożej i modlimy się o dar nowych i świętych powołań, szczególnie z naszej parafii.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Bł. Karoliny Kózka  – P. Stanisława Szczepańska
    11.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
    Prosimy wcześniej zacząć różaniec, będziemy się uczyli owych pieśni.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    wtorek — św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski
    czwartek — Św. Marka Ewangelisty.
  4. W poniedziałek nowenna do św. Jana Pawła II a we wtorek do św. O. Pio.
  5. We czwartek J.E. Ks. Bp Edward Białogłowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na Mszy Świętej o godz. 18.00. Składka z tej Mszy przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Młodzieży.
  6. Możliwość spowiedzi dla przygotowujących się do sakramentu, świadków i rodziców – we wtorek i środę, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
  7. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.O godz. 18.00 Msza Święta.
  8. Ks. Tomasz odwiedzi chorych w ten piątek, po Mszy porannej. Nie będzie odwiedzin tydzień później ze względu na Jego obowiązki duszpasterskie. Dotyczy to tylko jednego rejonu — pozostałe rejony, bez zmian.
  9. Przyjęcie do grona ministrantów kandydatów, w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 9.15.
  10. Także w przyszłą niedzielę zespół „Gratia” zaprasza na wieczór uwielbienia po Mszy wieczornej.
  11. Zespół Pieśni i Tańca „Chmielnickie Kłosy” zaprasza dzisiaj na koncert – Powitanie wiosny; który odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 1. Rozpoczęcie o godz. 16.00.
  12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. uczniowie SP2 w Chmielniku będą prowadzić kwestę na rzecz Hospicjum w Rzeszowie. Zbiórka będzie połączona z rozdawaniem żonkili – żywych lub własnoręcznie zrobionych.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 355-361 za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. Troskę o czystość świątyni powierzamy rodzicom młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania.