III Niedziela Wielkanocna - 14.04.2024 r.

1. Dzisiaj  rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.  Jest to czas w którym chcemy bardziej zwrócić uwagę na rolę Słowa Bożego w naszym życiu i wierze. Zachęcamy, razem z biskupami naszej Ojczyzny, do czytania Pisma Świętego; indywidualnie i w rodzinach, szczególnie dzisiaj w VIII Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy także do modlitwy o poszanowanie życia ludzkiego. Składka na ogrzewanie kościoła za sezon zimowy.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Różańcowej  – P. Bronisława Szyszka
    11.15 różę Św. Faustyny  – P. Zofia Czarnota
  3. „Bóg zapłać” rodzinom i dzieciom za ofiary do skarbonek dla ludzi starszych tzw. „jałmużnę wielkopostną”.
  4. Spotkanie wielkanocne Akcji Katolickiej, Caritas-u, Grupy modlitewnej Św. O. Pio, koła Przyjaciół radia Maryja i Via we wtorek po Mszy wieczornej.
  5. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza Święta i nowenna do świętych patronów diecezji. Po Mszy spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci, przygotowujących się do I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej.
  6. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 18.00.
  7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. U nas chrzty. Zapisy i katecheza we czwartek po Mszy wieczornej. Składka w przyszła niedziele inwestycyjna na remont kościoła.
  8. Dziękujemy wszystkim za ofiarność dla naszej scholii poprzez zakup książeczki: „Wielkanoc oczyma dziecka”. W intencji wszystkich ofiarodawców: o błogosławieństwo Boże dla Nich, będzie odprawiona na Msza Święta w przyszłą niedzielę o godz. 9.15.
  9. W niedzielę 9 czerwca w naszej Katedrze odbędzie się Diecezjalny Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej małżonków przeżywających 50-lecie zawarcia małżeństwa, celem otrzymania specjalnego błogosławieństwa od Księdza Biskupa.
  10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 348-354 za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 355  – 361.