II Niedziela Wielkanocna - czyli Miłosierdzia - 07.04.2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 80 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Kto chce ofiarować miłość, sam musi otrzymać ją w darze”. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Składka inwestycyjna na Caritas.
  2. U nas zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na kwiecień: „O potrzebne łaski dla papieża Franciszka”.
  3. Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy do koszyków pod chórem, które w czasie procesji z darami zostaną złożone na ołtarzu.
  4. Dzisiaj odbywają się wybory samorządowe. Zachęcamy do udziału jako wyrazu naszej odpowiedzialności za „małą Ojczyznę”.
  5. W środowisku naszej parafialnej scholii zrodził się pomysł wydania wierszy napisanych przez dzieci o doświadczeniu Zmartwychwstania Pańskiego. Powstała książeczka pt. „Wielkanoc oczyma dziecka”, do zakupu której zachęcamy. Książeczki są wyłożone pod chórem. Ofiary składane z tej okazji, do skarbonki, są przeznaczone na  okrycie kosztów druku i dla scholii.
  6. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Królowej Rodzin  – P. Władysława Ostrowska
    11.15 różę Św. Jadwigi Śląskiej– P. Stanisława Kaplita
  7. Jutro obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną liturgicznie z Wielkiego Poniedziałku. Msze Święte jak w dzień powszedni. Zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku pod chórem znajdują się deklaracje. Wypełnione deklaracje przynosimy na poniedziałkowe Msze Święte o godz. 6.30 lub 18.00, aby w sposób uroczysty rozpocząć krucjatę modlitewną w obronie życia dzieci nienarodzonych.
  8. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w środę na wieczorną Mszę Świętą. Będzie spotkanie z delegatem księdza biskupa do spraw bierzmowania ks. dr Januszem Podlaszczakiem.
  9. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza Święta.
  10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Będzie to dzień czytania Pisma Świętego w naszym kraju. Zachęcamy, aby za pośrednictwem mediów włączyć się w tę akcję. U nas składka na ogrzewanie kościoła za sezon zimowy.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 342-347 „d” za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 348  – 354.
  12.