Zesłanie Ducha Świętego - 28.05.2023 r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO — 28.06.2023 r.

1. Dziś dopełnienie tajemnicy paschalnej i przekazanie jej w życie i działanie Kościoła. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ – P. Małgorzata Tereszkiewicz
    11.15 różę MB Wniebowziętej – P. Maria Pietras
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.15,  9.15 i  o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo majowe.
  4. Dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej, rozpoczynają „Biały tydzień”.
  5. W środę Nawiedzenie NMP – zakończenie nabożeństw majowych.
  6. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych w kościele lub odmawiania litanii w domach.
  7. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
  8. Zachęcamy, aby dzień 1 czerwca był Dniem abstynencji od wszelkich napojów alkoholowych – zaróbmy dzieciom taki prezent.
  9. W piątek rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Rzeszowie, matki wszystkich kościołów diecezji.
  10. W I-y piątek po Mszy rannej odwiedzimy chorych. Ks. Proboszcz i Ks. Tomasz, ze względu na obowiązki duszpasterskie odwiedzą chorych w sobotę rano. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00 i okazja do spowiedzi; o godz. 18.00 nabożeństwo do NSPJ, później Msza Święta i zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  11. Zapraszamy w I-ą sobotę miesiąca na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Łaskawej. Szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz te, które pragną tę łaskę wyprosić. Po Mszy Świętej procesja z kopią cudownego obrazu wokół kościoła.
  12. Najbliższa niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto nie dopełnił i nie dopełni tego obowiązku do niedzieli, dopuszcza się grzechu śmiertelnego. U nas zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.
  13. W przyszłą niedzielę odpust w Tyczynie. Uroczysta Suma o godz. 12.00, Ks. Proboszcz i parafianie, serdecznie zapraszają.
  14. Tygodnik „Niedziela” będzie wydawał magazyn poświęcony sprawom historycznym i społecznym Pierwszy numer w cenie 15 zł jest na stoliku pod chórem. Zachęcamy do zainteresowania się nowymi czasopismami: „ Mały Promyczek Dobra” dla przedszkolaków i „Promyczek Dobra” dla dzieci. Prenumerata od września, numery poglądowe są wyłożone pod chórem.
  15. „Bóg zapłać” rodzicom dzieci z I-ej Komunii za posprzątanie kościoła, placu, skoszenie trawy wokół sanktuarium, piękne kwiaty przy ołtarzu, dekoracje. W sobotę prosimy rodziny z Kielnarowej nr 139 – 150 „b”.