XXVIII Niedziela zwykła - 15.10.2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Z tej okazji są zbierane ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży. Składka dzisiejsza inwestycyjna — na remont kościoła.
  2. Dzisiaj w Polsce wybory parlamentarne. Przypominamy, że głosowanie jest naszym moralnym obowiązkiem.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. O. Pio  – P. Magdalena Domagalska
    11.15 różę Św. Andrzeja Boboli  – P. Maria Jaworska
  4. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritas we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  5. W środę przypada świętego Łukasza. Jest to dzień modlitwy za pracowników Służby Zdrowa oraz w intencji chorych.
  6. Nowenna do świętych patronów diecezji, we czwartek.
  7. W piątek od godz. 16.30 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a później Msza Święta. Kancelaria nie będzie czynna.
  8. W  sobotę po Mszy Świętej multimedialna prezentacja o bł. Matce Angeli Truszkowskiej założycielce S.S. Felicjanek.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Składka na potrzeby misji.
  10. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II z okazji święta szkoły zaprasza w przyszłą niedzielę na Mszę Święta dziękczynną o godz. 13.00. Po Eucharystii możliwość spożycia kremówki i wsparcia placówki.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć księdza proboszcza budującego się kościoła pw. Bł. Władysława Findysza. Ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc tę inwestycję.
  12. Zespół „Gratia” zaprasza w przyszła niedzielę na wieczor uwielbienia, po Mszy wieczornej.
  13. Dziękujemy za wczorajsze wykonane prace przy kościele. Było prawie 20 osób, którzy z wielkim zaangażowaniem i trudem podjęli prace przy karczowaniu. Niech Boże błogosławieństwo i opieka MB Łaskawej towarzyszy wam i waszym rodzinom.
  14. Na bocznych ołtarzach są wyłożone nasze parafialne kalendarze w cenie 10 zł. Zapraszamy do zakupu.
  15. W piątek odpust ku czci św. Jana Kantego w Błędowej Tyczyńskiej. Ks. Proboszcz i parafianie serdecznie zapraszają.
  16. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 96 „a” – 102  za posprzątanie kościoła,  placu, oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium.  Nowożeńcom i Jubilatom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  103– 112.
  17. W tym tygodniu odbył się pogrzeb — śp. Mariusz Paja. Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…