XXVII Niedziela zwykła -08.10.2023 r.

1. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Wniebowziętej  – P. Maria Pietras
    11.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ  – P. Małgorzata Tereszkiewicz
  2. We wtorek wspomnienie Bł. Matki Angeli Truszkowskiej założycielki S.S. Felicjanek, które pracują w naszej parafii. Po Mszy Świętej możliwość ucałowanie Jej relikwii Różaniec prowadzą Siostry.
  3. Spotkanie Koła Przyjaciół „Radia Maryja” i „Via” we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  4. W piątek od godz. 16.30 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a później Msza Święta.
  5. W przyszłą niedzielę XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – cywilizacja życia”. W związku z tym, jak co roku, ofiarami do puszek wspieramy Fundację Dzieła III Tysiąclecia, która prowadzi fundusz stypendialny dla zdolnej, a biednej młodzieży. Prosimy serdecznie o wsparcie tych wartościowych i młodych ludzi.
  6. Także w przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. U nas składka inwestycyjna na remont kościoła.
  7. Dziękujemy za wczorajsze wykonane prace przy skarpie na cmentarzu i przy kościele. Było prawie 40 osób, którzy z wielkim zaangażowaniem i trudem podjęli prace. Posłużyli piłami motorowymi, traktorami i innym sprzętem. Niech Boże błogosławieństwo i opieka MB Łaskawej towarzyszy wam i waszym rodzinom.
  8. Pozostało umocnienie skarpy i jej zagospodarowanie, ale to w przyszłym roku.
  9. Poszukujemy specjalisty od paneli podłogowych. Prosimy o kontakt z Księżmi wikarymi.
  10. W piątek dzień imienin J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym Solenizancie.
  11. W sobotę Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Na różańcu modlimy się za nauczycieli i pracownikach oświaty.
  12. Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Dziecka Utraconego w najbliższa niedzielę. Zapraszamy na różaniec rodziny, które straciły dziecko z jakiekolwiek powodu.
  13. W przyszłą niedzielę wybory parlamentarne, połączone z referendum.  Konferencja Episkopatu Polski przy tej okazji przypomniała nam katolikom kolejny raz zasady jakimi powinniśmy się kierować głosując. Dużo na ten temat w tygodniku „Niedziela”.
  14. Instytut Teologiczny organizuje kurs dla fotografów i kamerzystów. Szczegóły na stronie internetowej.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 88 – 96  za posprzątanie kościoła,  placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  96 „a”– 102. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.
  16. W tym tygodniu odbyły się pogrzeb — śp. Weronika Szmuc. Modlimy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek