XXVI Niedziela zwykła - 01.10.2023 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Intencja różańcowa: „Aby rodziny przez wspólny różaniec, wspierały misjonarzy”. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Rity  – P. Krystyna Lampart
    11.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
  3. Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy Świętej w Auli Domu Parafialnego. Zapraszamy do udziału.
  4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. po nabożeństwach Msza Święta. Uwzględniając prośby rodziców, nie zmieniamy w tym roku godziny Mszy na czas zimowy.
  5. W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy porannej, zakończenie przed wieczorną. Wiele osób ceni sobie możliwość własnej adoracji Najświętszego Sakramentu, dlatego w każdą I-ą środę będzie taka możliwość. Skorzystajmy z tej okazji.
  6. Kandydaci do bierzmowani otrzymają różańce w środę na Mszy Świętej wieczornej.
  7. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Modlimy się na różańcu za powołanych i o nowe powołania.
  8. W piątek po Mszy Świętej porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 16.30 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta oraz zmian bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  9. W I-ą sobotę miesiąca zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej. Szczególnie kierujemy zaproszenie do  rodzin spodziewających się dziecka oraz pragnących tę łaskę wyprosić.
  10. W sobotę, jeśli będzie pogoda, pragniemy wyczyścić skarpę przy cmentarzu. Zapraszamy od 8.30 do 12.00 z własnymi narzędziami (łopaty, siekiery, piły, sekatory).
  1. Od dzisiejszej niedzieli przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Kto zamówił wcześniej, prosimy o kontakt w zakrystii.
  2. W zakrystii są do nabycia albumy o bł. Rodzinie Ulmów w cenie 50 zł i kalendarze rolnicze w cenie 25 zł. Nadal są do nabycia — albumy o parafiach diecezji rzeszowskiej w tym naszej, wydane z okazji jubileuszu.
  3. Wyszedł magazyn „Gościa Niedzielnego” poświęcony objawieniom Matki Bożej w cenie 14 zł. Zachęcamy do zakupu.
  4. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 83 – 87 „b”  za posprzątanie kościoła,  placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  88– 96. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.