XXV Niedziela zwykła -24.09.2023 r.

1. Dzisiejszą zbiórką do puszek pragniemy wesprzeć diecezjalne radio „Via”.
  2. Dzisiaj także, po Mszy o godz. 16.00 — wieczór uwielbienia. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  1. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Najświętszego Serca P. Jezusa  – P. Anna Szydełko
    11.15 różę Wszystkich Świętych – P. Stanisława Tereszkiewicz
  2. W środę, młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, wobec wspólnoty parafialnej wyrazi swoją wolę przyjęcia tego sakramentu na Mszy o godz. 18.00. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami.
  3. W piątek obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  4. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
    O godz. 18.00 Msza Święta.
  5. W sobotę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszego Pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej otrzymają różańce. Po Mszy spotkanie dla rodziców.
  6. Za tydzień, w niedzielę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych o godz. 15.30. Zapraszamy starszych, młodzież oraz wszystkie dzieci, które za udział w różańcu będą otrzymywały naklejki. Zachęcamy do wspólnego rozważania tajemnic różańcowych w kościele i w rodzinach.
  7. W związku z rezygnacją P. Edwarda, parafia poszukuje pracownika na stanowisko Kościelnego. Zgłoszenia do Ks. Proboszcza.
  8. Zakończyliśmy pracę w kościele. Była niezbędna, choć niewidoczna. Po skuciu tynków, pęknięcia ścian zostały wzmocnione metalowymi klamrami. Zabezpieczono łuki okien, specjalnymi kotwami. Odrestaurowano gzymsy w prezbiterium. To koniec prac w tym roku. Korzystając z pogody, rozpoczęliśmy prace na cmentarzu, wzmacniając skarpę. Do wykonania pozostał łącznik pomiędzy alejkami.
  9. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. U nas zmiana tajemnic różańcowych. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Odpust w Zabratówce; Ks. Proboszcz i parafianie serdecznie zapraszają.
  10. Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 03-11.02.25 r. Koszt 1300 zł i 800 USD. Zapisy i bliższe informacje u ks. Tomasza.
  11. W przyszłą niedzielę na placu Śreniawitów w Rzeszowie rozpoczęcie procesji różańcowej o godz. 15.00.
  12. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 59 – 82  za posprzątanie kościoła,  placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  83– 87 „b”.
  13. W tym tygodniu dobyły się pogrzeby: śp. Tadeusz Łazarz i śp. Marek Dymek. Modlimy się o zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek….