XXIX Niedziela zwykła - 22.10.2023 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Przez cały tydzień pragniemy wspierać dzieło misyjne Kościoła naszą modlitwą, a szczególnie modlitwą różańcową. Składka dzisiejsza na misje. Dzisiaj także tradycyjne liczenie wiernych.
  2. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II z okazji święta szkoły zaprasza dzisiaj, na Mszę Święta dziękczynną o godz. 13.00. Po Eucharystii możliwość spożycia kremówki i wsparcia placówki.
  3. Dzisiaj także ofiarami do puszek możemy wesprzeć dzisiaj budujący się kościół pw. Bł. Władysława Findysza w Rzeszowie.
  4. Zespół „Gratia” zaprasza dzisiaj po Mszy popołudniowej na koncert uwielbienia.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Narodzenia NMP  – P. Stanisława Oczoś
    11.15 różę Św. Kingi  – P. Krystyna Grządziel
  6. Najbliższy piątek to dzień postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju. Przyjmijmy te zacęte papieża Franciszka.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16.30. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta.
  8. W sobotę święto Św. Judy Tadeusza i Szymon, modlimy się w intencji solenizantów, szczególnie naszego ks. Prałata.
  9.  W przyszłą niedzielę uroczystość rocznicy poświęcenia naszej świątyni. Będziemy dziękować za dar kościoła parafialnego oraz modlić się za fundatorów, budowniczych naszej świątyni. Także w przyszłą niedzielę – zmiana czasu.
  10. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o wspólną troskę o nasz cmentarz parafialny. Prosimy, aby trawę, wieńce składać tylko w odpowiednim miejscu. Do stojącego kontenera wrzucamy tylko plastik i szkło (osobno). Prosimy o zadbanie o groby zapomniane i opuszczone. Ponawiamy serdeczną prośbę o zabieranie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię. Wygląd cmentarza jest wizytówką parafii.
  11. W kościele Świętym, bardzo starą formą pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym są „wypominki”. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki zaduszkowe, które czytelnie wypełniamy i składamy w zakrystii, albo na tacę w kopercie. Imiona prosimy wpisywać w nieodmienionej, podstawowej formie, a nazwiska drukowanymi literami.
  12. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne w cenie 10 zł.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 103 – 112  za posprzątanie kościoła,  placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  114– 122 „a”. XXIX