XXI Niedziela zwykła -27.08.2023 r.

1. Dzisiaj w katedrze — Diecezjalne Dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczysta Eucharystia o godz. 12.00.
  2. Bardzo serdecznie, jeszcze raz, dziękujemy za przygotowanie dożynek parafialnych i odpustu Św. Bartłomieja. Dziękujemy za piękne wieńce dożynkowe i obecność: Panom i Paniom w strojach ludowych, chórowi, dzieciom z Komunii i Rocznicy, wszystkim niosącym feretrony i sztandary, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym oraz całej służbie liturgicznej wraz z młodzieżą z KSM-u.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Dominika – P. Stanisław Chmiel
    11.15 różę Św. Józefa Sebastiana Pelczara – P. Jan Jaworski
  4. Msze Święte w tym tygodniu tylko rano, w czwartek, piątek i sobotę także wieczorem. Kancelaria czynna jak w wakacje.
  5. W diecezji rzeszowskiej od wielu lat, każda parafia podejmuje adorację w wyznaczony dzień. We czwartek nasza parafia włączy się w tę „sztafetę” modlitwy.  Odpowiadając na prośbę grup modlitewnych, we czwartek po Mszy porannej, aż do wieczornej o godz. 18.00, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do uczestnictwa.
  6. W piątek rocznica wybuchu II-ej wojny światowej. Modlimy się za Ojczyznę oraz tych, którzy oddali życie w walce o wolność i pokój na świecie. Po Mszy porannej odwiedzimy chorych z wyjątkiem rejonu ks. Jakuba. Od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiatkowe,  Msza Święta i zmiana biletów Straży Honorowej NSPJ.
  7. Zapraszamy scholę na spotkanie w piątek o godz. 16.30 do salki parafialnej.
  8. W sobotę serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej o godz. 18.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Po nowennie, procesja z kopią cudownego obrazu, wokół kościoła.
  9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
  10. Parafialna pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki, rozpocznie się w niedzielę – 03.09 o godz. 4.00 z parkingu przed Rozlewnią. Kolejnych Pielgrzymów autokar zabierze spod młyna, a później z parkingu koło kościoła. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do udziału.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 25 „b” – 32 „a” za posprzątanie kościoła,  placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 33 – 43.