XX Niedziela zwykła - 20.08.2023 r.

1. Dzisiaj odbędzie się w naszym sanktuarium koncert w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Przy organach zasiądzie P. prof. Roman Perucki z Gdańska. Rozpoczęcie o godz. 17.30. Zapraszamy do uczestnictwa. Składka dzisiejsza inwestycyjna na remont kościoła.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Kazimierza – P. Władysław Cwynar
    11.15 różę Św. Michała Archanioła – P. Tadeusz Majewski
    W dniu odpustu zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    poniedziałek – św. Piusa X
    wtorek — Matki Bożej Królowej
    środa — bł. Władysława Findysza, męczennika komunizmu
    czwartek– św. Bartłomieja, apostoła – dzień naszego parafialnego odpustu
    sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej
  4. W poniedziałek i wtorek Msze tylko rano, w pozostałe dnie także i wieczorem.
  5. We wtorek nowenna do Św. Jana Pawła II, a w środę do Św. O. Pio, po Mszach porannych.
  6. Spowiedź przed odpustem, w środę od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych z kazaniem w Sanktuarium i procesja na cmentarz. Bardzo prosimy uporządkować groby na cmentarzu, zadbać także o groby zapomniane.
  7. We czwartek odpust ku czci Św. Bartłomieja, patrona naszego kościoła parafialnego. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Na Sumę o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie ks. prof. Stanisław Nabywaniec, z Uniwersytetu Rzeszowskiego, zapraszamy: Straż Matki Bożej, Panie do niesienia obrazów, mężczyzn do chorągwi, ministrantów, zespoły ludowe, chór, dzieci do sypania kwiatów, dzieci z Komunii i Rocznicy w albach. Na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie wieńców dożynkowych.
  8. Odpust to darowanie kar za grzechy. Warunkiem tej łaski jest  odpuszczenie grzechów w sakramencie pokuty. Możemy zyskać odpust i ofiarować za siebie lub zmarłych. Prosimy dzieci i młodzież do spowiedzi w środę, wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny. Jest możliwość spowiedzi, także w ramach I-ego piątku września.
  9. Porządkując cmentarz, bardzo prosimy, aby trawy i zeschnięte wieńce wrzucać w wyznaczone miejsce. Nie wolno wkładać tam plastików, których miejsce jest w  mietniku. Do pojemnika „szkło” wkładajmy tylko szklane znicze. Troska o cmentarz, to sprawa nas wszystkich.
  10. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza Święta.
  11. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
  12. W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej diecezjalne dziękczynienia za dar chleba. Rozpoczęcie o godz. 11.00, uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 pod  rzewodnictwem Ks. Bpa.
  13. Sklepik z dewocjonaliami czynny w środę od 17.30 do 18.00 i w dniu odpustu po każdej Mszy.
  14. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki. Wyjazd 03.09 (niedziela) o godz. 4.00. Zapisy w zakrystii. Proszę podać numer PESEL do ubezpieczenia.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 19 – 25 „a” za posprzątanie kościoła,  placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 25 „b” – 32 „a”. nie ma potrzeby kupowania nowych kwiatów.