XIX Niedziela zwykła - 13.08.2023 r.

1. Dzisiaj Dzień modlitw za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.
  2.  „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Rodziny – P. Teresa Szura
    11.15 różę Św. Jan Bosko – P. Anna Kąkol
  3. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane w polskiej tradycji – Matki Bożej Zielnej. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Nieszporów. Poświęcenie kwiatów i ziół na każdej Mszy Świętej. Jest to święto obowiązkowe tj. każdy katolik pod grzechem śmiertelnym ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Do odmawiania różańca przed Mszami, zapraszamy czcicieli Matki Bożej.
  4. Zgodnie z apelem abpa Stanisława Gądeckiego – przewodniczącego KEP, dzień 15 sierpnia 2023 r. obchodzony będzie w Kościele w Polsce jako Ogólnopolski Dzień Solidarności ze Słowenią. W związku z tym, w uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy modlić się w intencji poszkodowanych, a po Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek Caritas na rzecz powodzian.
  5. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.
  6. W sobotę po Mszy porannej nowenna do świętych patronów diecezji, a po Mszy wieczornej — nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
  7. W przyszłą niedzielę chrzty. Katecheza i zapisy w piątek po Mszy wieczornej. Składka w przyszłą niedzielę – inwestycyjna, na remont kościoła.
  8. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym sanktuarium koncert w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Przy organach zasiądzie P. prof. Roman Perucki z Gdańska. Rozpoczęcie o godz. 17.30. Zapraszamy do uczestnictwa.
  9. Zbliża się odpust ku czci Św. Bartłomieja – 24 sierpnia – dzień wdzięczności za chleb i plony ziemi. Uroczysta Suma z procesją o godz. 11.00. Prosimy przygotować wieńce dożynkowe.
  10. Odpust ku czci Matki Bożej w Borku Starym w poniedziałek. Uroczysta Msza Święta o godz. 17.00 z przeniesieniem figury Zaśnięcia, przewodniczy Ks. Bp. Artur Ważny. Szczegóły na plakatach.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 13 „d” – 17 za posprzątanie kościoła,  placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 19 – 25 „a”.
  12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Anita Walat. Modlimy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek…