Wniebowstąpienie - 21.05.2023 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Trwamy w nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego na „majówkach”. Dzisiejsza składka inwestycyjna na remont kościoła.
  2. „Bóg zapłać” wszystkim parafianom za czynne włączenie się w przeżywanie odpustu oraz godne przyjęcie Księdza Biskupa. Szczególnie dziękujemy Służbie Liturgicznej, Straży Matki Bożej, chórowi,  Paniom w strojach ludowych, Caritasowi, Akcji Katolickiej, młodzieży z KSM-u, rodzicom dzieci z rocznicy oraz Panom Kościelnemu i Organiście.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
  4. W poniedziałek nowenna do Św. Jana Pawła II, a we wtorek nowenna do Św. O. Pio, po Mszach porannych.
  5. W piątek (26 maja) obchodzimy Dzień Matki. Polecajmy Bogu nasze mamy, prosząc dla nich o potrzebne łaski, a dla tych, które Pan powołał do siebie, prośmy o nagrodę nieba.
  6. W piątek adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o godz. 18.00 majówka z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego i Eucharystia.
  7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczystość I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Rodziców i dzieci, prosimy, aby zgromadzili się przed kościołem wcześniej. Prosimy bardzo, aby świątynię w tej godzinie zostawić wyłącznie dzieciom i ich rodzinom (zapraszamy na Msze w innych godzinach).
  8. Przypominamy prośbę Kościoła, aby w uroczystość Komunii nie podawać w domach alkoholu.
  9. Próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej rozpoczną się w poniedziałek, po Mszy wieczornej. W środę odnowienie przymierza chrztu świętego podczas Mszy Świętej wieczornej.
  10. W sobotę od 10.30 do 12.00 spowiedź dla dzieci z klasy III. Spotkają się one po raz pierwszy z Jezusowym Miłosierdziem w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Zapraszamy rodziców, chrzestnych.
  11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Za odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu….” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  12. Diecezja z okazji jubileuszu 30-lecia wydała album o poszczególnych parafiach, pogrupowanych w ramach dekanatu. Nasza parafia jest w tomie 2-im. Wszystkie informacje są w języku polskim i angielskim, dlatego nadają się na prezent. Do nabycia w zakrystii. Koszt 100 zł.
  13. W sobotę święcenia kapłańskie w katerze rzeszowskiej o godz. 10.00. Polecajmy tych sześciu kandydatów do święceń naszej modlitwie.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 757 – 784, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. Troskę o czystość naszej świątyni powierzamy rodzicom dzieci z Komunii.