V Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji chrześcijańskiej nosi nazwę „Niedzieli Czarnej”. Składka na ogrzewanie kościoła za sezon zimowy.
  2. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do licznego udziału, a w naszych modlitwach pamiętajmy o Księdzu Rekolekcjoniście. Zapraszamy dzisiaj rodziny na Gorzkie Żale – zachęcamy do modlitwy o dobrą spowiedź dla parafii.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Jana Bosko – P. Anna Kąkol
    11.15 różę Św. Kazimierza – P. Władysław Cwynar
  4. W poniedziałek o godz. 6.30 Msza Święta z nauką ogólną. Nie będzie Mszy wieczornej, ze względu na zakończenie wizytacji w dekanacie. O godz. 8.30 Nabożeństwo pokutne. Od godz. 9.00 – 12.00 spowiedź z przerwą od 10.30 do 11.00. Po południu spowiedź w godz. 15.30 – 18.30 z przerwą 17.00 – 17.30. Bardzo prosimy o skorzystanie w tym dniu z sakramentu pokuty, będzie wielu księży. Prosimy nie odkładać tego na później. Oczyszczenie duszy, to warunek dobrze przeżytych rekolekcji.
  5. We wtorek o godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji (nie będzie Mszy o godz. 6.30). O godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji. Każdy, kto uczestniczył w rekolekcjach na ich zakończenie może uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
  6. Od wtorku Msze Święte popołudniowe o godz. 18.00.
  7. Kancelaria nie będzie czynna w Wielkim Tygodniu. Zapisy do chrztu i katecheza w środę po Mszy wieczornej. Chrzty w Wigilię Paschalną i Poniedziałek wielkanocny. W kwietniu będzie jeszcze chrzest w III niedzielę.
  8. W piątek Droga Krzyżowa po Mszach Świętych – rano i wieczorem.
  9. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Msza Święta.
  10. Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy rodziny spodziewające się dziecka oraz te, które pragną tę łaskę wyprosić.
  11. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy o godz. 9.15. Rozpoczniemy liturgię — na ołtarzu polowym. Gorzkie Żale o godz. 15.30. Składka na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.
  12. Młodzież z naszej parafii zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową, w najbliższy piątek. Szczegóły na stronie internetowej.
  13. Młodzież z KSM-u sprzedaje w przyszłą niedzielę palmy wielkanocne.
  14. „Gość Niedzielny” wydał numer specjalny poświęcony relikwiom męki Pańskiej. Cena 14 zł.
  15. W Rzeszowie w najbliższą niedzielę, marsz papieski. Rozpoczęcie o godz. 18.00 przed kościołem św. Jadwigi. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.
  16. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 613 – 634 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę  prosimy rodziny z Chmielnika z nr 635 - 661.