Przemienienie Pańskie - 06.08.2023 r.

1.  Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc sierpień: „O trzeźwość rodzin, parafii i naszej Ojczyzny”. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Moniki – P. Maria Dzierżak
    11.15 różę Św. Barbary – P. Krystyna Dzierżak
  3. W tym tygodniu, Msze Święte tylko rano, w piątek i sobotę także i wieczorem. Kancelaria czynna we wtorek i czwartek po Mszy porannej; w piątek po Mszy wieczornej.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    wtorek – Św. Dominika
    środa – Św. Benedyktę od Krzyża – współpatrona Europy
    czwartek – Św. Wawrzyńca, diakona
    piątek – Św. Klary – założycielki klarysek
  5. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.
  6. W przyszłą niedzielę dzień modlitw za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.
  7. Pielgrzymów udających się końcem sierpnia do Medjugorie zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się w naszym Sanktuarium w tym tygodniu w piątek 11.07.2023 po wieczornej Mszy Świętej.  Prosimy w miarę możliwości o uiszczenie pozostałej części kosztów pielgrzymki (1200 zł) tego dnia.
  8. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 12 – 13 „c” za posprzątanie kościoła,  placu, złożoną ofiarę na sanktuarium. Jubilatom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 13 „d” – 17.