Niedziela Miłosierdzia - 16.04.2023 r

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 79 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. O godz. 15.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  2. Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy do koszyków pod chórem, które w czasie procesji z darami zostaną złożone na ołtarzu.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Krzysztofa – P. Zygmunt Czarnota
    11.15 różę Św. Dominika – P. Stanisław Chmiel
  4. We wtorek spotkanie przy „Święconce” dla Akcji Katolickiej, Caritasu, Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via oraz Grupy modlitewnej św. O. Pio.
  5. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej zapraszamy na katechezę w sobotę po Mszy wieczornej.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Będzie to dzień czytania Pisma Świętego w naszym kraju. Zachęcamy, aby za pośrednictwem mediów włączyć się w tę akcję. Składka na Caritas diecezjalną.
  7. Dziękujemy młodzieży z KSM-u za rozebranie Ciemnicy i Bożego Grobu.
  8. W niedzielę 18 czerwca o godz. 15.00 w naszej Katedrze odbędzie się Diecezjalny Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej małżonków przeżywających 50-lecie zawarcia małżeństwa, celem otrzymania specjalnego błogosławieństwa od Księdza Biskupa.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. uczniowie naszych szkół będą prowadzić kwestę na rzecz Hospicjum w Rzeszowie. Zbiórka będzie połączona z rozdawaniem żonkili – żywych lub własnoręcznie zrobionych.
  10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 705 – 720, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 722  – 735 „c”.