III Niedziela wielkanocna - 23.04.2023 r.

1. Dzisiaj  rozpoczyna się XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Jest to czas w którym chcemy bardziej zwrócić uwagę na rolę Słowa Bożego w naszym życiu i wierze. Zachęcamy, razem z biskupami naszej Ojczyzny, do czytania Pisma Świętego; indywidualnie i w rodzinach, szczególnie dzisiaj w VII Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. Składka na Caritas diecezjalny.
  2. Dzisiaj po Mszach Świętych wolontariusze zbierają ofiary do puszek na Podkarpackie Hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei”.
  3. Także dzisiaj po Mszy wieczornej, koncert uwielbienia.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Antoniego – P. Tadeusz Kozłowski
    11.15 różę Św. Józefa – P. Edward Kawalec
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    poniedziałek – Św. Wojciecha, patrona Polski, przeniesiona z dzisiaj
    Wtorek – Św. Marka, ewangelisty
    Sobota – Św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy
  6. „Bóg zapłać” rodzinom i dzieciom za ofiary do skarbonek dla ludzi starszych tzw. „jałmużnę wielkopostną”.
  7. Spotkanie kola Przyjaciół radia Maryja i Via we wtorek po Mszy wieczornej.
  8. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza Święta.
  9. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 18.00.
  10. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  11. Nasza Parafia organizuje w tym roku pielgrzymkę do Sanktuarium w Medjugorie w dniach 29.08-04.09.2023. Cena jest atrakcyjna — tylko 1700 zł. Opiekunem duchowym będzie ks. Jakub. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej, lub u ks. Jakuba.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 722 – 735 „c”, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 739  – 740 „f”.
  13. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Trojanowska. Modlimy się o zbawienia Jej duszy. Wieczny odpoczynek…