III Niedziela Adwentu - 17.12.2023 r.

 1.  Dzisiejsza niedziela Adwentu nazwana jest niedzielą radości. Adwentowa radość wypływa z oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
 2. Przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus po Mszach porannych (także w niedzielę).
 3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Barbary – P. Krystyna Dzierżak
  11.15 różę Św. Moniki – P. Maria Dzierżak
 4. Przypominamy, że Roraty są celebrowane codziennie o godz. 18.00, ostatnie w sobotę. Zmiana w środę.
 5. We wtorek nowenna do świętych patronów diecezji po Mszy wieczornej.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej i parafialnego koła Caritas we wtorek po Mszy Wieczornej w salce na podcieniach.
 7. W środę spowiedź w naszej parafii. Początek o godz. 9.30 -12.00 z przerwą 10.30-11.00. Po południu od 16.00 do 19.00 z przerwą 17.30-18.00. Spowiedź zakończymy Mszą Świętą roratnią o godz. 19.00. Bardzo prosimy o skorzystanie za sakramentu pokuty, aby właściwe przeżyć święta Bożego Narodzenia. O godz. 9.00, na rozpoczęcie spowiedzi – nabożeństwo pokutne. Serdecznie zapraszamy do udziału. Módlmy się w rodzinach o dobra spowiedź adwentową.
 8. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 nowenna do Św. Jana Pawła II i Msza roratnia. W sobotę wieczorem nowenna do św. O. Pio po Mszy wieczornej.
 9. Ze względu na spowiedzi w dekanacie kancelaria czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek i czwartek.
 10. Najbliższa niedziela jest równocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Nie będzie Msze popołudniowej, podobnie jak w dzień Bożego Narodzenia i św. Szczepana.
 11. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, podczas której odczytujemy fragment Ewangelii mówiący o Bożym Narodzeniu oraz modlimy się za żywych i umarłych, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Podczas wieczerzy nie podajemy alkoholu. Zachęcamy do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, zgodnie z tradycją.
 12. O północy tradycyjna Pasterka, podczas której wspominać będziemy Narodzenie Syna Bożego. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie i udziela pomocy matkom znajdującym się w trudnej sytuacji.
 13. Nasz parafialny zespół „Gratia” zaprasza na modlitwę śpiewem przed Pasterką. Rozpoczęcie ok. godz. 23.00.
 14. „Bóg zapłać” za ofiary na remont kościoła, składane z okazji rozniesienia opłatków. „Bóg zapłać” wszystkim skarbnikom za rozniesienie tych opłatków i zebranie ofiar.
 15. Składka ze Św. Szczepana na Instytut Teologiczny Jana Pawła II. Na Mszy Świętej o godz. 9.15 — poświęcenie owsa.
 16. Na stoliku pod chórem bezpłatne zeszyty dla rodzin o nowym Roku Duszpasterskim. Prosimy, aby matki wzięły numer do swoich domów.
 17. Kończy się akcja Caritas pt. „Torba Miłosierdzia”. Prosimy, aby dary charytatywne składać do dzisiaj w zakrystii.
 18. Są jeszcze do nabycia nasze parafialne kalendarze oraz świece Caritas.
 19. Na kanale YuoTube można na żywo oglądać transmisje z sanktuarium.
 20. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 175 – 183 za posprzątanie kościoła, odśnieżenie placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  184– 196.
 21. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Józefa Kalita z d. Sitarz. Modlimy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek….