II Niedziela zwykła - 15.01.2023 r.

1. Dzisiejsza składka inwestycyjna, na remont kościoła.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Kingi – P. Krystyna Grządziel
    11.15 różę  Matki Kościoła – P. Anna Ziaja
  3. Zakończyła się wizyta duszpasterska – „kolęda” w naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim parafianom za godne i miłe przyjęcie, za przysłowiową polską gościnność oraz za składane z tej okazji ofiary, które zostaną podzielone zgodnie z przepisami Synodu Diecezjalnego. Za końcowe przesunięcia bardzo przepraszamy, ale wynikło to z przyczyn niezależnych (choroby).
  4. Gdyby ktoś był nieobecny w domu w czasie wizyty duszpasterskiej, istnieje możliwość zaproszenia księdza na „kolędę” w tym tygodniu. Można tego dokonać w zakrystii.
  5. Rozpoczęliśmy ferie; Msze Święte tylko rano o godz. 6.30, z wyjątkiem piątku i soboty, gdzie będą także i wieczorem o godz. 17.00. Kancelaria czynna we wtorek po Mszy porannej, w piątek po wieczornej.
  6. Od środy rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność ChrześcijanPamiętajmy w naszych modlitwach o tych ważnych aspektach naszego chrześcijańskiego życia, jakim jest wzajemna solidarność i jedność.
  7. We czwartek Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji.
  8. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.O godz. 17.00 Msza Święta.
  9. W najbliższą sobotę – Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o nich, także i za tych którzy odeszli. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie wspólna modlitwa.
  10. Nowenna do Św. Jana Pawła II w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.15.
  11. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę Słowa Bożego. Ten dzień ma uświadomić rolę Pisma Świętego w naszym życiu.
  12. Zespół „Gratia” zaprasza w najbliższą niedzielę na wieczór uwielbienia po Mszy Świętej wieczornej.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 386„a” – 394, za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 395 – 411.
  14. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Tadeusz Chwaszcz i śp. Stanisław Kozłowski. Modlimy się o zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek…