II Niedziela Adwentu - 10.12.2023 r.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na grudzień: „O świętość naszych rodzin”. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie.
  2. Dziś, także dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
    11.15 różę MB. Częstochowskiej – P. Marta Lampart
  4. Nastąpiły zmiany skarbników. Ofiary składane przy przyjmowaniu opłatków, przeznaczone na dalszy remont kościoła. Przy tej okazji prosimy o uwiązanie psów.
  5. Przypominamy, że Roraty w naszej parafii codziennie o godz. 18.00 niech nie ustaje nasza gorliwość w tym modlitewnym przygotowaniu na przyjście Pana. Roraty, to modlitewne wpatrywanie się w Niepokalaną. Dotyczy nie tylko dzieci. Zapraszamy także starszych i młodzież. Cieszą lampiony w rękach starszych.
  6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Radia Via we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  7. W środę 42-a rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Modlimy się za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.
  8. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza Święta.
  9. Od  soboty rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją przeżywać po Mszy Świętej porannej.
  10. Przyszła niedziela, to niedziela adwentowej radości, na Mszy o godz. 11.15 chrzty. Składka w przyszłą niedzielę - inwestycyjna.
  11. Od Nowego roku sakramentu chrztu będziemy udzielać w I i III niedzielę miesiąca. W grudniu będzie jeszcze chrzest na św. Szczepana. Zapisy i katecheza dla rodziców i chrzestnych we czwartek po Mszy wieczornej (dotyczy 17.12, 26.12 i 7.01).
  12. Od dzisiaj rozprowadzamy świece przywiezione przez Caritas. Duże po 20 zł, małe po 10 zł.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 166 – 174 „c” za posprzątanie kościoła, odśnieżenie placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  175– 183.
  14. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Krzysztof Lampart i śp. Stanisław Dziura. Modlimy się o zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek….