I Niedziela Adwentu - 03.12.2023 r.

 1. Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą nowy Rok Liturgiczny, który w Kościele w Polsce będzie przebiegał pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Składka na cele diecezjalne. Zbiórką do puszek możemy wesprzeć ośrodek Caritas w Myczkowcach.
 2. Okres Adwentu to czas radosnego oczekiwania na przyjście do nas Jezusa, Zbawiciela świata. Zapraszamy na Roraty, szczególnie dzieci z lampionami, które są symbolem chrześcijańskiego czuwania – od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki. W czasie Rorat, będą wygłaszane kazania, aby właściwie przygotować się do zbliżających świat. Przed ołtarzem ustawiono tradycyjny wieniec adwentowy, który symbolizuje gotowość przyjęcia Jezusa.
 3. Adwent to czas intensywnej pracy nad sobą, dlatego prosimy zobowiązania abstynenckie składać na kartkach do puszki z prośbami do Matki Bożej.
 4. Dzisiaj na Mszy o godz. 11.15 przyjęcie relikwii Bł. Rodziny Ulmów z Markowej.
 5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Faustyny – P. Zofia Czarnota
 6. 11.15 różę Bł. Karoliny Kózka – P. Stanisława Szczepańska
 7. Trwamy w nowennie przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia, dzisiaj na nieszporach.
 8. List Księdza Biskupa do diecezjan, na stoliku pod chórem. Zachęcamy do przeczytania.
 9. Katecheza dla dorosłych we wtorek w auli Domu Parafialnego po Mszy wieczornej.
 10. W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy porannej do wieczornej.
 11. W środę po Mszy wieczornej do kościoła przyjdzie do ministrantów, KSM-u i scholii — Święty Mikołaj, zapraszamy członków.
 12. W tym tygodniu wypada I- czwartek, po Mszy Świętej wieczornej adoracja tzw. „Godzina Święta”.
 13. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15 i 18.00. Na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii wraz z rodzicami. Dzieci przeżyją obrzęd przyjęcia od rodziców medalików Niepokalanej. Po Mszy spotkanie dla rodziców w kościele. W tym dniu kancelaria nieczynna. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 14. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia w godz. od 12 do 13 – „Godzina Łaski”. Kościół będzie otwarty, aby wypraszać potrzebne łaski dla Ojczyzny i modlić się o pokój. Kto nie może przyjść do kościoła, niech pomodli się w domu.
 15. W środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw o świętość rodzin, dawniej „Suche Dni”.
 16. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej w sobotę, po Mszy wieczornej.
 17. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.15 poświęcenie opłatków. Prosimy skarbników, o rozniesienie opłatków. Ofiary przeznaczamy na spłatę prac przy wzmocnieniach w prezbiterium.
 18. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Dodatkowa Msza Święta Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.Przyszła niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na ten cel.
 19. Od przyszłej niedzielę będziemy rozprowadzać świece przywiezione przez Caritas.
 20. Zachęcamy do zakupu naszych kalendarzy, które są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 21. Pragniemy jak co roku pomóc potrzebującym w ramach akcji: „Torba Miłosierdzia”. Prosimy, aby ofiarowane ubogim produkty spożywczo – chemiczne składać w zakrystii do 17.12 (niedziela).
 22. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 160 – 165 za posprzątanie kościoła, odśnieżenie placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  166– 174 „c”.