XXVIII Niedziela zwykła - 09.10.2022 r.

1. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce liczenie wiernych. U nas dodatkowa Msza Święta z udziałem dzieci o godz. 13.00.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Bł. Karoliny Kózka – P. Stanisława Szczepańska
    11.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
  3. Wszystkich dorosłych, pragnących pogłębić swoją wiedzę religijną i wiarę, zapraszamy w każdy II wtorek miesiąca na katechezy. Pierwsza w najbliższy wtorek po Mszy wieczornej i nabożeństwie różańcowym.
  4. Spotkanie Koła Przyjaciół „Radia Maryja” i „Via” we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  5. We czwartek dzień imienin J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym Solenizancie.
  6. W piątek Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Na różańcu modlimy się za nauczycieli i pracownikach oświaty.
  7. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a później Msza Święta.
  8. Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Dziecka Utraconego w najbliższa sobotę. Zapraszamy na Nowennę i różaniec rodziny, które straciły dziecko z jakiekolwiek powodu.
  9. W przyszłą niedzielę chrzty. Katecheza dla rodziców we czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  10. W przyszłą niedzielę XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Veritatis splendor”. W związku z tym, jak co roku, ofiarami do puszek wspieramy Fundację Dzieła III Tysiąclecia, która prowadzi fundusz stypendialny dla zdolnej, a biednej młodzieży. Prosimy serdecznie o wsparcie tych wartościowych i młodych ludzi.
  11. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o wspólną troskę o nasz cmentarz parafialny. Prosimy, aby trawę, wieńce składać tylko w odpowiednim miejscu. Do stojącego kontenera wrzucamy tylko plastik i szkło (osobno). Prosimy o zadbanie o groby zapomniane i opuszczone. Ponawiamy serdeczną prośbę o zabieranie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię. Wygląd cmentarza jest wizytówką parafii.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 244 – 254 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 255 – 277 „a” i 785.
  13. W tym tygodniu odbyły się pogrzeb: śp. Tadeusz Hoszko. Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…