Św. Szczepan - 26.12.2022 r.

1. Dziś Św. Szczepana, diakona — pierwszego męczennika. który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest największej ludzkiej ofiary. Msze Święte do południa — jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00. Składka na Instytut Jana Pawła II. Na Mszy o godz. 9.15 obrzęd poświęcania owsa.
  2. Życzenia do naszej parafii przysłali Księżą Biskupi, Seminarium Duchowne, instytucje diecezjalne, S. Prowincjalna Felicjanek, Senatorowie, Posłowie, Wójt Gminy i inne władze samorządowe, firmy z terenu Gminy.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe w tym tygodniu, a w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok) zapraszamy do modlitwy czcicieli Jezusa i Maryi
  4. Jutro Św. Jana Ewangelisty, poświęcenie wina, na Mszy porannej. W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz obchodzi swoje imieniny. Modlimy się w Jego intencji.
  5. W środę Świętych Młodzianków, modlimy się w intencji dzieci. W Rzeszowie XIX Marsz za Życiem. Rozpoczęcie na Starym Cmentarzu o godz. 17.00.
  6. W piątek święto Świętej Rodziny, modlimy się o świętość naszych rodzin. Adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza Święta.
  7. W sobotę o godz. 15.00 uroczysta Msza Święta i nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Za uczestnictwo można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  8. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Po Mszy Świętej o godz. 9.15 nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
  9. W tym tygodniu, po dwóch latach przerwy  wizyta duszpasterska tzw. „kolęda” od godz. 8.30 do 21.00.
    wtorek
  10. Jarząbki od lasu przy granicy z Borówkami w „dół” w stronę Błędowej Tyczyńskiej
    Jeden ksiądz jedną stronę, drugi drugą stroną do krzyża przy SP3
    środa
    Jeden Ksiądz — Kielarowa od 207 w kierunku na Matysówkę, główną droga az do drogi na Średnice
  11. Drugi Ksiądz Ukraina od 387 „a”, domy za lasem, Księże Budy, Rzym, Debrze, Grabówka i domy przy drodze na Magdalenkę w stronę kościoła
    Trzeci ksiądz Kozia Góra, od 102 „b”
  12. czwartek
    I Ksiądz -Niedybrze od 534, potem Donatka do drogi na Rzeszów Lisi Kąt od lasu, dniów, Kędziorów w stronę kościoła

II Ksiądz -Domy nad szkołą SP3 od 171 „a”, Zawodzie od 174 „b” do 211

III Ksiądz — Kielnarowa od 207 do granicy z Matysówką i powrót główna droga w stronę kościoła do drogi na Średnicę.

• piątek

I Ksiądz – cd Zaganianka

II Ksiądz — Kielnarowa za rzeką od 264 „a” w stronę kościoła
III ksiądz —  Czarna do „Rozlewni”

Sobota- 31.12 od godz. 830-1230

I Ksiądz — Działy od 228 b” do 273

II Ksiądz – Średnica

III Ksiądz - Bucznik

Staramy się w czasie wizyty duszpasterskiej, jak co roku, odwiedzić w pierwszej kolejności jak najdalsze osiedla, aby trudne odcinku przejść za dnia. Trasy wzdłuż oświetlonej drogi, zostawiamy na końcu kolędy. Na stronie internetowej informacje według numerów domów.

1.  „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 356 „a” – 365, za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 366 – 371 „a”.
  2. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Józef Ruman. Módlmy się o zbawienne Jego duszy. Wieczny odpoczynek…