Niedziela poświęcenia kościoła - 30.10.2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy umowną uroczystość poświęcenia na Bożą chwałę — naszego kościoła. Jest to dzień wdzięczności dla budowniczych, fundatorów i wszystkich parafian, którzy modlitwa, cierpieniem i pracą wspierali i nadal wspierają ten dom Boży. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie kościoła, o jego piękno, którzy sprzątają, kwiatami ubierają ołtarze. Niech Jezus Wam wszystkim błogosławi, a Matka Łaskawa wyprasza potrzebne łaski.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Św. Michała Archanioła – P. Tadeusz Majewski
    11.15 różę Św. Józefa Sebastiana Pelczara – P. Jan Jaworski
    W uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy do modlitwy różańcowej czcicieli Matki Bożej.
  3. W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujemy wszystkim za wspólną miesięczną modlitwę.
  4. W poniedziałek spowiedź od godz. 16.30.
  5. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15, 11.15. O godz. 14.00 Msza Święta i nabożeństwo za zmarłych w kaplicy na cmentarzu. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00. Prosimy zachować przejezdność drogi wjazdowej do kaplicy (nie stawiać samochodów na asfalcie ani poboczu). Na cmentarzu będą zbierane ofiary do puszek na Rzeszowskie Towarzystwo Św. Brata Alberta i Caritas; jako pomoc dla bezdomnych oraz na renowację nagrobków kapłańskich na naszym cmentarzu. Przypominamy, że nawiedzenie cmentarzy, choć duchowo pożyteczne, nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w tym dniu.
  6. Na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będą czynne sanitariaty pod kaplicą. Bardzo prosimy, aby zachowywać tam porządek i czystość.
  7. Przez cały listopad można zyskać odpust za zmarłych. Od 1 do 8 listopada – odpust zupełny. W pozostałe dnie odpust cząstkowy. Warunki odpustu zupełnego: wybycie się przywiązania do wszelkiego grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie w danym dniu komunii świętej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza; odmówienie modlitw: „Ojcze nasz”, Wyznania wiary i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
  8. Zachęcamy w miesiącu listopadzie do zyskiwania odpustów za zmarłych oraz do wspólnej modlitwy, którą w formie wypominek odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy Świętej i w czasie Modlitwy powszechnej na każdej Eucharystii (z wyjątkiem świątecznych). Wypominki można jeszcze składać do końca listopada w zakrystii lub na tacę.
  9. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 6.30,  7.15 i o 17.00.
  10. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  11. Korzystając z możliwości zyskania odpustu zupełnego, we czwartek pragniemy modlić się za zmarłych Liturgią Uświęcenia Czasu. Zapraszamy na nieszpory za zmarłych o godz. 19.00.
  12. W piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od  godz. 16.00 i okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe, Msza Święta oraz zmiana bilecików straży Honorowej NSPJ.
  13. W sobotę nowenna do MB Łaskawej i nabożeństwo wypominkowe, po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, szczególnie rodziny spodziewające się dziecka jak i małżeństwa, pragnące posiadać potomstwo.
  14. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowe w Rzeszowie.
  15. Seminarium Duchowne w Rzeszowie, jak co roku prosi o wsparcie finansowe. Zamiast tradycyjnej zbiórki plonów, ofiarami do puszek w przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć to dzieło.
  16. Parafia PW. Bł. Władysława Findysza wraz z Księdzem Proboszczem składają podziękowanie za ofiarę 7 435,5 zł na budujący się kościół.
  17. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 284 – 290 „a”, za posprzątanie kościoła, placu, zagrabione liście, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 291 – 302. Nie ma potrzeby kupowania kwiatów.
  18. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Danuta Pyziak i Józefa Ostrowska. Modlimy się o zbawienie ich dusz. Wieczny odpoczynek…