III Niedziela Adwentu - 11.12.2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela Adwentu nazwana jest niedzielą radości – „Gaudete”. Adwentowa radość wypływa z oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  2. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek dla chorej Poli Matuszek z Białoboków. Dziękujemy za każda ofiarę.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
    11.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ – P. Małgorzata Tereszkiewicz
  4. Przypominamy, że Roraty są celebrowane codziennie o godz. 17.00.
  5. We wtorek wypada 41-ta rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Modlimy się za Ojczyznę i papieża Franciszka. Po Mszy wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via. Katecheza dla dorosłych będzie w następny wtorek.
  6. W środę wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, po Mszy porannej.
  7. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Msza Święta.
  8. Zapisy dzieci do chrztu i katecheza przedchrzcielna w piątek po Mszy Świętej wieczornej. Będzie jeszcze w grudniu chrzest w dzień Świętego Szczepana. Zapraszamy rodziny z obu terminów.
  9. W sobotę o godz. 18.15 akatyst ku czci NMP.
  10. Kancelaria przed świętami czynna tylko w tym tygodniu.
  11. Kończy się akcja Caritas pt. „Torba Miłosierdzia”. Wszystkie dary prosimy składać do przyszłej niedzieli. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  12. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna – na remont kościoła.
  13. Młodzież z KSM-u rozprowadza sianko wigilijne i ozdoby choinkowe – dziękujemy za hojność i zrozumienie.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 340 – 348, za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 348 „a” – 355 „a”.
  15. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Augustyn Szczypek i Śp. Zofia Południak. Módlmy się o zbawienne Ich dusz. Wieczny odpoczynek…