I Niedziela Adwent - 27.11.2022 r.

1. Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą nowy Rok Liturgiczny, który w Kościele w Polsce będzie przebiegał pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  2. Okres Adwentu to czas radosnego oczekiwania na przyjście do nas Jezusa, Zbawiciela świata. Zapraszamy na Roraty, szczególnie dzieci z lampionami, które są symbolem chrześcijańskiego czuwania – od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki. W czasie Rorat, będą wygłaszane kazania, aby właściwie przygotować się do zbliżających świat. Przed ołtarzem ustawiono tradycyjny wieniec adwentowy, który symbolizuje gotowość przyjęcia Jezusa.
  3. Adwent to czas intensywnej pracy nad sobą, dlatego prosimy zobowiązania abstynenckie składać na kartkach do puszki z prośbami do Matki Bożej.
  4. Zespół „Gratia” zaprasza na modlitwę uwielbienia, dzisiaj po  Mszy Świętej o godz. 16.00.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę NSPJ – P. Anna Szydełko
    11.15 różę Jezusa Miłosiernego – P. Anna Kmiotek
  6. We wtorek na nieszporach wypominkowych rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia.
  7. W środę Św. Andrzeja Apostoła.
  8. W tym tygodniu wypada I- czwartek, po Mszy Świętej wieczornej adoracja tzw. „Godzina Święta”.
  9. W I-y piątek miesiąca odwiedzimy chorych, po Mszy porannej. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy i możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz Msza Święta. Po niej zmiana bilecików straży Honorowej NSPJ.
  10. W sobotę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zapraszamy małżeństwa spodziewające się dziecka oraz pragnące wyprosić ten dar.
  11. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.
  12. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.15 poświęcenie opłatków. Prosimy skarbników, o rozniesienie opłatków. Ofiary przeznaczamy na spłatę prac przy wykonaniu cokołu wokół kościoła.
  13. W tym roku, w ramach remontu, obłożyliśmy  cokół piaskowymi  płytami. Wszystko na miarę możliwości finansowych. Za wszystkie ofiary dziękujemy.
  14. Od przyszłej niedzielę będziemy rozprowadzać świece przywiezione przez Caritas.
  15. Zachęcamy do zakupu naszych kalendarzy, które są wyłożone na bocznych ołtarzach.
  16. Pragniemy jak co roku pomóc potrzebującym w ramach akcji: „Torba Miłosierdzia”. Prosimy, aby ofiarowane ubogim produkty spożywczo – chemiczne składać w zakrystii do 18.12 (niedziela).
  17. Rozpoczęły się zapisy na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
  18. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 319 – 331 „b”, za posprzątanie kościoła, placu, przycięte gałęzie, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 332 – 339.