XXII Niedziela zwykła - 30.08.2020 r.

1. Dzisiaj nieszpory kapłańskie o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Decyzją Przełożonych do naszej wspólnoty została skierowana S. Matylda, która przyjmuje obowiązki Przełożonej Domu. Witając Ją w naszej wspólnocie parafialnej życzmy: wszelki Bożych łask i opieki Pani Łaskawej.
  3. Dzisiaj także w rzeszowskiej katedrze Diecezjalne Dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego.
  4. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie dożynek parafialnych i odpustu Św. Bartłomieja. Dziękujemy za piękne wieńce dożynkowe i obecność Panom i Paniom w strojach ludowych, orkiestrze i Straży MB oraz niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom z Rocznicy, sypiącym kwiatki i chłopcom z dzwonkami oraz służbie liturgicznej i KSM-owi.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Bartłomieja – P. Józef Ziaja
    11.15 różę Św. Józefa Sebastiana Pelczara  – P. Jan Jaworski
  6. Zakończyły się wakacje. Od poniedziałku Msze w sanktuarium rano i wieczorem. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej.
  7. Jutro 40-ta rocznica podpisania porozumień sierpniowych. Msza Święta w intencji Ojczyzny w rzeszowskiej Farze o godz. 17.00.
  8. We wtorek wypada 81-a rocznica wybuchu II-ej wojny światowej. Modlimy się za Ojczyznę oraz tych, którzy oddali życie w walce o wolność i pokój na świecie.
  9. We wtorek – uroczyste rozpoczęcie roku szkolonego Mszą Świętą o godz.8.00. Zapraszamy Rodziców, Wychowawców, młodzież i dzieci. Mimo zagrożenia  pandemią, starajmy się o uczestnictwo w tej Eucharystii, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.30.
  10. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.
  11. W pierwszy piątek miesiąca, po Mszy porannej odwiedzimy chorych w domach.
  12. W piątek wypada doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Codziennie inna parafia w diecezji podejmuje adorację, aby wypraszać potrzebne łaski Rozpoczniemy ją Nabożeństwem z Koronką o godz. 15.00.
  13. Zapraszamy na adorację:
    15.00-16.00 rodziny z nr 1-100
    16.00-17.00 rodziny z Zawodzia
    17.00-18.00 Rodziny z Lisiego Kąta i Kielnarowej
    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Święta, zmiana biletów straży honorowej NSPJ.
  14. W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnych zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w piątek. Jest to spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
  15. W sobotę serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej o godz. 18.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Po nowennie, procesja z kopią cudownego obrazu, wokół kościoła. Szczególnie zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania na spotkanie, po nabożeństwie.
  16. Obraz Matki Bożej Robotników z relikwiami Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i kopią krzyża nowohuckiego od wiosny nawiedzają parafie naszej diecezji. W naszej wspólnocie peregrynacja będzie miała miejsce w dniach 7-8.09 (przyszły poniedziałek i wtorek). Przygotowujemy się duchowo poprzez Triduum, które rozpoczniemy w piątek. Na Mszach wieczornych okolicznościowe homilie i modlitwa.
  17. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
  18. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii. Zgłosiło się bardzo mało osób, bardzo prosimy, aby Ci, którzy się wybierają, aby zgłosili to jeszcze dzisiaj. Proszę podać PESEL do ubezpieczenia, kto jeszcze tego nie zrobił.
  19. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 705 – 724, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 729 – 735 „c”.