V Niedziela Wielkiego Postu - 29.03.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji chrześcijańskiej nosi nazwę „Niedzieli Czarnej”. Koncentrujemy się na rozważaniu męki Pańskiej.
  2. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania parafii są zawarte w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej.
  3. Pomimo trudności z udziałem w nabożeństwach pasyjnych zachęcamy wszystkich do odprawiania tych nabożeństw indywidualnie lub rodzinnie w domach. Korzystajmy ze środków społecznego przekazu. Transmisja Mszy z sanktuarium na Youtube.
  4. Dzisiaj po Mszy wieczornej kościół będzie otwarty do 20.00, aby chętni mogli trwać na modlitwie przed obliczem Pani Łaskawej. Przypominamy o zachowaniu przepisy do 5 osób w kościele.
  5. W poczuciu odpowiedzialności i ze szczerym zatroskaniem o zdrowie cielesne i duchowe zapraszamy na Mszę Świętą w dni powszechne wyłącznie ofiarodawców (tylko 2 osoby z rodziny).  Aby nie przekroczyć limitu obecnych osób, Msze Święte w dni powszechne będą o godz. 6.30,7.00 (dla sióstr), 17.30 i 18.00.
  6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 tradycyjne nabożeństwa.
  7. Ze względu na przepisy nie odwiedzamy chorych, tylko umierających. Nie będzie spowiedzi ogólnej na I-y piątek. Ponieważ wiele osób pragnie skorzystać z tego sakramentu uruchomiliśmy stronę, na której będzie można się zapisywać na określony dzień i godzinę. Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, a także osoby, które powróciły z zagranicy, a nie odbyły jeszcze kwarantanny — wstrzymały się ze spowiedzią. W przeciwnym wypadku może to skutkować kwarantanną kapłanów i innych osób przebywających w świątyni.
  8. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. To XXXV – y Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w łączności z Ojcem Świętym. Będziemy ten czas przeżywać łącząc się duchowa poprzez transmisje.
  9. Bardzo dziękujemy parafianom i sympatykom za dar modlitwy w naszej intencji oraz za wszelkie wyrazy wsparcia i sympatii. Bóg zapłać także za ofiary materialne na utrzymanie naszej świątyni składane do skarbony i przesyłane na konto parafialne.
  10. Podobnie jak Wy, z bólem serca przeżywamy obecną sytuację, ale mamy nadzieję, że jak najszybciej będziemy mogli spotkać się z Wami realnie na Mszach Świętych i nabożeństwach w naszym sanktuarium.
  11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jan Oczoś. Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…