XXIII Niedziela zwykła - 08.09.22019 r.

1. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się o błogosławieństwo dla pracy rolników. Na Mszach Świętych o godz. 9.15 i 11.15 poświęcenie zboża do siewu.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Jana Bosko – P. Anna Kąkol
    11.15 różę Św. Kazimierz – P. Władysław Cwynar
  3. Spotkanie koła przyjaciół Radia Maryja i radia Via we wtorek po Mszy wieczornej.
  4. Zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o godz. 17.00. Zapraszamy chłopców (klasa IV i starszych) pragnących służyć Bogu.
  5. Rozpoczynamy, po wakacyjnej przerwie, spotkania z kandydatami do bierzmowania. Pierwsze w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  6. W piątek dzień modlitw za papieża Franciszka i Ojczyznę. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.
  7. W sobotę jest organizowana wielka ogólnopolska modlitwa pt. „Polska pod krzyżem”. W łączności z Kościołem w Polsce zapraszamy na Mszę Świętą w piątek o godz. 11.30 dla dzieci i młodzieży ze Szkół z Gminy Chmielnik (dzień nauki). Po Eucharystii przemarsz do Krzyża Jubileuszowego i złożenie kwiatów (jak co roku).
  8. W sobotę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej, aby wynagrodzić za bluźnierstwa i profanacje jakie dokonują się w naszej Ojczyźnie. Modlić się o nawrócenie dla grzeszników i wypraszać dar wiary. Po nowennie ucałowanie relikwii krzyża.
  9. Bardzo prosimy, aby na ten dzień (sobota) przyozdobić przydrożne krzyże, przypominające o naszej wierze oraz o zwycięstwie Chrystusa nad wszelkim złem i nieprawością człowieka.
  10. W przyszłą niedzielę chrzty na Mszy o godz. 9.19. Zapisy i katecheza w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  11. Kościół  Polsce w przyszłą niedzielę będzie obchodzi 53 Dzień Środków Społecznego Przekazu i rozpocznie IX Tydzień Wychowania. U nas składka inwestycyjna na remont kościoła.
  12. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy pielgrzymów z Rzeszowa z parafii Opatrzności Bożej na Mszy Świętej o godz. 11.15. Prosimy zostawić dla pielgrzymów główną nawę.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 139- 149, za posprzątanie kościoła, placu oraz za ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 150 – 155. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.
  14. W Bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie trwają uroczystości odpustowe. Główna Msza Święta w czwartek. Szczegóły na plakacie.
  15. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysławy Sitarz. Módlmy się o zbawienie Jej dusz. Wieczny odpoczynek…