Zesłanie Ducha Świętego - 15.05.2016 r.

1. Dziś dopełnienie tajemnicy paschalnej i przekazanie jej w życie i działanie Kościoła. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka dzisiejsza inwestycyjna na wyposażenie kaplicy na cmentarzu. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.

2. „Bóg zapłać” wszystkim parafianom za czynne włączenie się w przeżywanie odpustu i procesji eucharystycznej oraz godne przyjęcie Księży Biskupów. Szczególnie dziękujemy Służbie Liturgicznej, Straży Matki Bożej, orkiestrze,Paniom w strojach ludowych, Caritasowi, Akcji Katolickiej, młodzieży z KSM-u, scholii, harcerzom oraz Panom Kościelnemu i Organiście.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Józefa – P. Edward Kawalec
    11.15 różę Św. Antoniego – P. Stanisław Kozłowski

4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.15,9.15 io godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – majówka.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

6. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy Świętej porannej nowenna do Świętych Patronów diecezji.

7. W piątek rocznica konsekracji naszego ordynariusza – Ks. Bp. Jan Wątroby – modlimy się w Jego intencji. Msza w intencji Jubilata w katedrze o godz. 18.00.

8. Najbliższa niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku, dopuszcza się grzechu śmiertelnego. Po Mszy Świętej ofiary do puszek na ofiary trzęsienie ziemi w Ekwadorze.

9. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 1100 uroczystość I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Rodziców i dzieci, prosimy, aby zgromadzili się przed kościołem wcześniej. Prosimy bardzo, aby ławki w nawie głównej zostawić dla rodzin, dzieci z I-ej Komunii.

10. Przypominamy prośbę Kościoła, aby w uroczystość Komunii nie podawać w domach alkoholu.

11. Próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej we wtorek o godz. 16.00. W środę odnowienie przymierza chrztu świętego podczas Mszy Świetej wieczornej.

12. W sobotę od 16.30 do 17.30 spowiedź dla dzieci z klasy III. Spotkają się one po raz pierwszy z Jezusowym Miłosierdziem w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Zapraszamy rodziców, chrzestnych.

13. W przyszłą niedzielę odpust w Tyczynie. Uroczysta Suma o godz. 12.00, Ks. Proboszcz i parafianie, serdecznie zapraszają.

14. „Bóg zapłać” rodzinom z nr 690 – 701 za posprzątanie kościoła, placu, i złożoną ofiarę na sanktuarium. W piątek prosimy rodziny dzieci z Komunii.

15. W minionym tygodniu do wieczności odeszli parafianie: Anna Oczoś, Mariusz Dulemba. Niech Zmartwychwstały Pan wprowadzi ich do swego królestwa. Wieczny odpoczynek…