VI Niedziela Wielkanocna - 01.05.2016 r.

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc maj: „O nowe powołania kapłańskie i zakonne”. Składka na Seminarium Duchowne. O godz. 13.00 dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin. Po Mszy zapraszamy dzieci i ich rodziców do salki na poczęstunek. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Bartłomieja – P. Józef Ziaja
    11.15 różę Św. J.S. Pelczara – P. Jan Jaworski

3. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe — będziemy się modlić na majówkach o błogosławieństwo w pracy i o urodzaje. Szczególną modlitwą obejmiemy bezrobotnych, aby znaleźli dobrą pracę.

4. W poniedziałek Dzień Flagi Narodowej, prosimy wywiesić flagi na naszych domach. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

5. We wtorek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu odpust w Błędowej i Matysówce. Uroczysta Msza Święte o godz. 11.00. Proboszczowie i Parafianie, serdecznie zapraszają.

6. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca.

7. W piątek Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Po Mszy Świętej porannej odwiedzimy chorych. Spowiedź przed odpustem od godz. 16.30, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego. Po Mszy Świętej wieczornej udamy się na cmentarz, aby nieść pomoc naszym zmarłym. Bardzo prosimy o wcześniejsze uporządkowanie cmentarza.

8. W sobotę rozpoczniemy nasz odpust. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Uroczystej Sumie o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Biskup Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko – lubaczowskiej. Po Mszy odbędzie się procesja eucharystyczna. Słowo Boże w tym dniu będzie głosić O. Roman Bakalarz z Borku Starego. Serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Na Mszy o godz. 18.00 błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym i oczekujących potomstwa.

9. Niedziela – II dzień odpustu – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.15 przewodniczyć będzie Ks. Infułat WiesławSzurek. Po Mszy Świętej procesja z kopią obrazu Matki Bożej Łaskawej.

10. W sobotę na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klasy IV, gdyby miały „dobre” na siebie alby, bo w tym roku nie ma rocznicy. Prosimy rodziców, aby przyprowadzić dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

Zapraszamy na odpust Straż Matki Bożej Łaskawej, zespoły ludowe, harcerzy i zuchy. Prosimy, aby wszystkie chorągwie i feretrony były niesione w czasie procesji.

11. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, w ciągu tygodnia podczas nabożeństw majowych, aby dzień odpustu przeżywać z czystym sercem.

12. Sklepik z dewocjonaliami będzie otwarty w czwartek po Mszy Świętej wieczornej oraz podczas odpustu.

13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 647 – 661 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za kwiaty. W piątek prosimy rodziny kandydatów do bierzmowania.

14. Nie ma już miejsc na pielgrzymkę do Torunia i Lichenia. Koszt 200 zł. Wyjazd 18 maja o godz. 4.00, powrót nocą 19 maja. Uczestników pielgrzymki prosimy o uzupełnienie danych.

15. Biskup Rzeszowski zaprasza wszystkich strażaków na pielgrzymkę do Dębowca w dniu 8 maja, jako dziękczynienie za dar chrztu Polski. Rozpoczęcie o godz. 15.00.

16. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: Stanisława Chwaszcz, Michalinę Kędzior, Kazimierę Ziaja. Dusz zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…