V Niedziela Wielkanocna - 24.04.2016 r.

1. Dzisiaj Dzień Modlitw za kierowców pod hasłem: „Miłosierni na drogach”. U nasdodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00 oraz pogrzebowa o godz. 14.30 w kaplicy cmentarnej za śp. Stanisław Chwaszcz.

2. Dzisiaj, na prośbę papieża Franciszka odbywa się we wszystkich polskich kościołach zbiórka do puszek, jako pomoc humanitarna dla Ukrainy. Zachęcamy do ofiarności i już teraz składamy serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę MB Częstochowskiej – P. Marty Lampart
    11.15 różę Św. Michała – P. Tadeusz Majewski

4. Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej, zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy Świętej do Domu Parafialnego.

5. W piątek uroczystość Św. Katarzyny ze Sienny – współpatronki Europy. Modlimy się o powrót naszego kontynentu do chrześcijańskich korzeni.

6. W piątek czuwanie modlitewne w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.Słowo Boże wygłosi ks. Przemysław Jamro, moderator diecezjalny RAM-u. Zapraszamy do udziału młodzież oraz rodziny pragnące przyjąć pielgrzymów. Szczegóły na plakatach.

7. W sobotę, jak w poprzednich latach, o godz. 11.00 uroczysta Msza Święta o trzeźwość naszych rodzin i Ojczyzny. Zapraszamy do udziału dzieci klas III, młodzież gimnazjalną, rodziny. Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa na Kalwarii. Słowo Boże wygłosi ks. dziekan Mieczysław Lignowski.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 dodatkowa Msza Święta dla rodziców dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej gminy. Serdecznie zapraszamy.

9. W niedzielę  rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Nabożeństwo będzie w dni powszednie — po Mszy Świętej, a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, które będą otrzymywaćkolorowe naklejki.

10. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 626- 646 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 647 – 661. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.

11. W Rzeszowie w dniach 1- 2 maja odbędą się mistrzostwa Polski ministrantów w piłce halowej. Z dumą pragniemy poinformować o zakwalifikowaniu się do finałów naszych ministrantów w kategorii Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Równocześnie pragniemy podziękować Firmom: AJ Profibud, Metal Form – P. Józef Kusz oraz Pok-ter, za wsparcie finansowe LSO przy zakupie strojów sportowych.

12. Dolina Strugu informuje o możliwości uzyskania dofinansowania do produkcji rolniczej. Spotkanie organizacyjne w Urzędzie Gminy w Chmielniku 27 kwietnia o godz. 10.00.

13. W ramach obchodów rocznicy chrztu Polski Filharmonia Podkarpacka zaprasza na koncert do rzeszowskiej Fary w poniedziałek 25.04 o godz. 19.30.