II Niedziela Bożego Narodzenia - 03.01.2015 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne. Intencja na styczeń: „O pokój na świecie”.
  2. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego zwane w polskiej tradycji – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W ramach nieszporów Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z różańcem. Na wszystkich Mszach poświęcenie kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że mieszkańcy tego domu podobnie jak Mędrcy ze Wschodu są wyznawcami Jezusa Chrystusa i Go kochają. Składka na potrzeby misji. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wsparli przez kolędników misyjnym — dzieci na Madagaskarze.
    Jest to uroczystość obowiązkowa, tzn. każdy pod grzechem śmiertelnym, ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W tym dniu wypada rocznica święceń naszych księży biskupów, modlimy się w ich intencji. W celu podkreślenia misyjnego charakteru święta, na Mszach Świętych, procesja z darami będzie miała uroczysty charakter.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W uroczystość Objawienia prosimy chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Jezusa Miłosiernego – P. Maria Tereszkiewicz
    11.15 różę Bł. Jerzego Popiełuszki – P. Stanisław Tereszkiewicz
  4. Trwa wizyta duszpasterska:
    poniedziałek: 16.00-20.30
    I Ksiądz – Zawodzie od rdz. Tereszkiewicz do P. Dulęba
    II Ksiądz – Chmielnik Górny główną drogą od rdz Nizioł do Korbeckich
    III Ksiądz – Potoki od rdz. Kmiotków, Ziajów i Szalonych do głównej drogi na Lisi Kąt
    wtorek: 16.00-20.30
    I Ksiądz – Zawodzie od rdz. Rusin kolejnych 20 domów
    II Ksiądz – Chmielnik Górny główną drogą od rdz Oczoś do rdz. Sroka
  5. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy popołudniowej adoracja — „Godzina Święta”, a w piątek zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.
  7. Także w przyszłą niedzielę po Mszy popołudniowej spotkanie opłatkowe dla scholii, ministrantów, lektorów i KSM-u.
  8. Młodzież z KSM-u odwiedzi Państwa domy dziś i w Trzech Króli z krótkim przedstawieniem, zbierając ofiary na ŚDM.
  9. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 357 – 365 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika od nr 366 – 371.
  10. Orszak Trzech Króli odbędzie się w Rzeszowie (rozpoczęcie o godz. 12.00). Szczegóły na plakacie.
  11. Spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół WSD 10 stycznia w Instytucie – ul. Witolda. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
  12. W noc sylwestrową zniszczono tablice informacyjna przed wejściem do kościoła. Prosimy zwracać uwagę na akty wandalizmu.