V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji chrześcijańskiej nosi nazwę „Niedzieli Czarnej”. Składka dzisiejsza na Radio „Via”.

2. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do licznego udziału, a w naszych modlitwach pamiętajmy o Księdzu Rekolekcjoniście.

3. W poniedziałeko godz. 8.00 Msza Święta (nie będzie porannej). O godz. 9.00 Nabożeństwo pokutne. Od godz. 9.30 – 12.00 spowiedź z przerwą od 10.30 do 11.00. Po południu spowiedź w godz. 15.30 – 18.00 z przerwą 16.30 – 17.00. Bardzo prosimy o skorzystanie w tym dniu z sakramentu pokuty, będzie wielu księży. Prosimy nie odkładać tego na później. Oczyszczenie duszy to warunek dobrze przeżytych rekolekcji.

4. We wtorek o godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji (nie będzie Mszy o godz. 6.30). O godz. 17.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji. Każdy, kto uczestniczył w rekolekcjach na ich zakończenie może uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

5. Dziękujemy rodzicom młodzieży, która otrzymała bierzmowanie, za wtorkowe posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty, złożoną ofiarę.

6. „Bóg zapłać” rodzinom z Obszarów Kielnarowskich nr 182 – 193 za posprzątanie kościoła, placui złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Obszarów Kielnarowskich od194 – 208.

7. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     915 różę Św. Antoniego – P. Stanisław Kozłowski
    1115 różę Św. Krzysztofa – P. Zygmunt Czarnoty

8. W poprzedni wtorek, Caritas dostarczył do parafii 23 tony jabłek, więcej nie zmieściło się w samochodzie. W ten wtorek będzie jeszcze jedna dostawa, dla tych, którzy jeszcze nie otrzymali. Transport do odbioru na parkingu około godz. 16.00.

9. W środę święto Zwiastowania NMP. – Dzień Życia, dlatego zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stoliku pod chórem są deklaracje Duchowej Adopcji. Prosimy o wypełnienie tych deklaracji i o przyniesienie ich na środową Mszę Świętą (rano lub wieczorem), aby w sposób uroczysty rozpocząć krucjatę modlitewną w obronie życia dzieci nienarodzonych. Prosimy, aby deklaracje brali tylko zainteresowani. Po Mszy Świętej wieczornej w środę adoracja Najświętszego Sakramentu i wynagrodzenie za wszystkie grzechy przeciwko życiu. Zapraszamy do udziału.

10. We czwartek, na Mszy wieczornej, przyjęcie chłopców do grona ministrantów.

11. W piątek Msza Święta o godz. 17.00, a później Droga Krzyżowa
    i przedstawienie, przygotowane przez parafialny KSM. Zapraszamy do uczestnictwa.

12. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. To XXX – y Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w łączności z Ojcem Świętym. O godz. 11.00 spotkanie w Rzeszowie na placu przy pomniku Św. Jana Pawła (Park Papieski koło katedry), a następnie przemarsz do katedry. Zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania. U nas uroczyste poświęcenie palm na Mszy o godz. 9.15. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30.