Podziękowanie parafii dla Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku Księdza Prałata Tadeusza Wołosza

Czcigodny Księże Proboszczu drogi nasz Księże Proboszczu w czasie Najświętszej Ofiary dziękowaliśmy Panu Bogu za Twoje życie, powołanie i Twoje Kapłaństwo. Teraz z całego serca dziękujemy Tobie za pracę, trud, poświecenie i ojcowską opiekę duszpasterską nad naszą parafią. Dziękujemy Ci za przygotowanie duchowe parafii, starania i doprowadzenie do Koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Dziękujemy za wszystkie nabożeństwa, nauki i gorliwą posługę w konfesjonale, za Twoją troskę o dzieci, młodzież, ludzi starszych i chorych.

Gdy przyszło nam pełnić funkcje społeczne wspierałeś nas radą i modlitwą w podejmowanych decyzjach i przedsięwzięciach, nie tylko w naszej gminie, ale i w Dolinie Strugu. Dziękujemy Ci za troskę o wszystkie szkoły i nauczycieli, za opiekę duszpasterską nad grupami duszpasterskimi i modlitewnymi, Stowarzyszeniem Trzeźwa Gmina, gimnazjum i liceum Społecznym, za sprowadzenie Sióstr Felicjanek do naszej parafii, za ogrom prac związanych z budową domów parafialnych, Domu Pomocy społecznej, za uporządkowany cmentarz, parkingi i plac pod budowę kaplicy cmentarnej.

Dziękujemy za dbałość o Sanktuarium i otoczenie, za remonty uwieńczone pokryciem blachą miedzianą dachu Sanktuarium.

Za wszystkie zniewagi i przykrości przepraszamy i prosimy o przebaczenie.

Na dalsze lata życzymy zdrowia, obfitych Łask Bożych, opieki Matki Bożej Łaskawej i Świętego Bartłomieja. Radością dla nas jest to że Ksiądz zostaje wśród nas, że nadal możemy korzystać z Księdza posługi i dobroci.

Za Twoją skromność i pokorę za wszelkie dobro i to niewypowiedziane serdeczne Bóg zapłać i szczęść Boże.

fot. Oleg Czyżowski

Kategoria: