Kolędnicy misyjni.

6 stycznia, czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego, to święto patronalne Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Każdego roku Koło Misyjne działające przy naszej parafii włącza się w tym dniu do akcji „Kolędników Misyjnych” odwiedzając z kolędą domy parafian i zbierając datki na potrzeby misji.

W tym roku z powodu obostrzeń związanych z pandemią kolędnicy misyjni nie mogli odwiedzić naszych domów, jak to bywało w latach ubiegłych. Nie stało się to jednak przeszkodą dla zorganizowania tradycyjnej kolędy. Dzieci z Koła Misyjnego przygotowały piękną oprawę liturgiczną i muzyczną Mszy św. o godz. 7:15; 9:15 i 11:15 oraz zaprezentowały kolędowy program słowno – muzyczny o tematyce misyjnej.

Z kolei przy kościele odbywała się kwesta na cele misyjne. Środki zebrane podczas tegorocznej kolędy misyjnej posłużą na wsparcie działalności misyjnej wśród afrykańskiego plemienia Masajów (Kenia oraz północna Tanzania). Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kolędy, oraz tym, którzy wspierają materialnie misyjne dzieło Kościoła.