Święcenia kapłańskie

„Cóż oddam Panu za wszystko, co mi wyświadczył?
Podniosę kielich zbawienia i wezwę imienia Pańskiego”.
(Psalm 116,12-13)

W sobotę, 30 maja, w przeddzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w katedrze rzeszowsiej ks. bp Jan Wątroba wyświęcił sześciu kapłanów dla posługi Kościołowi naszej diecezji, w tym gronie ks. Jakuba Dzierżaka, naszego parafianina.

Eucharystia z obrzędem święceń rozpoczęła się o godzinie 10.00. W koncelebrze uczestniczyli licznie zgromadzeni kapłani na czele z księżmi przełożonymi Seminarium oraz proboszczami parafii rodzinnych neoprezbiterów. Na zakończenie w imieniu nowo wyświęconych podziękowanie złożył ks. Kamil Gierus.

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego ks. Jakub odprawi Mszę świętą prymicyjną w naszym sanktuarium o godz. 11.15.

Módlmy się za nowo wyświęconych kapłanów, aby każdego dnia pogłębiali swoją miłość do Boga i bliźnich oraz aby mogli wytrwać w wierności Chrystusowi, aż do końca życia.