Ogólnopolska pielgrzymka rolników

Maryja jest Matką Nowej Ewangelizacji, która otacza płaszczem swej opieki wszystkie dzieci Chrystusowego Kościoła. Dlatego do Jej stóp, przed jasnogórskim ołtarzem pielgrzymują różne grupy i wspólnoty. Dnia 06 września odbyła się Ogólnopolska pielgrzymka Rolników i Pszczelarzy z udziałem delegacji z naszej parafii.

Punktem centralnym uroczystości była Msza Święta na jasnogórskich wałach, której przewodniczył arcybiskup białostocki Tadeusz Wojna.  W homilii zwrócił się do obecnych rolników, podkreślając, że ich obecność na Jasnej Górze jest świadectwem przywiązania do wiary i Boga. Zaapelował też, o szacunek dla pracy rolnika.

W dożynkowych uroczystościach uczestniczy prezydent RP Andrzej Duda, minister rolnictwa Jana Krzysztof Ardanowski, europosłowie i przedstawiciele Sejmu i Senatu.

W obchody Jasnogórskiego Święta Dziękczynienia za plony wpisują się refleksje związane ze stuleciem urodzin św. Jana Pawła II i 100. rocznicą Cudu nad Wisłą — zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej.