Jasełka bożonarodzeniowe

Nietypowe, dlatego że bardzo współczesne Jasełka, zostały przygotowane przez młodzież z naszej parafii. Było to przedstawienie piękne z wierszowanymi dialogami w młodzieżowym żargonie odnoszące się do popkultury i komercjalizacji świata.

Przedstawianie odbyło się  27 stycznia br. w auli Domu Parafialnego w Chmielniku. Aktorami była młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, lektorzy, absolwenci Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu.

Jasełka były wystawione  w innym stylu. Zamysłem było zwrócenie uwagi na najistotniejsze problemy związane z kryzysem wartości oraz zaniku duchowości związanej z przeżywanie, nie tylko Świąt Bożego Narodzenia, ale chyba wszystkich obrzędów i zwyczajów. Jasełka ukazały prawdy najistotniejsze, że Bóg kocha człowieka i pragnie jego zbawienia. Żadne moce zła, tego nie zniszczą

Przez ostatnie tygodnie, nasza młodzież, każdą wolną chwilę spędzała na próbach, dopracowywaniu scenek, w których nie brakowało zagorzałych dyskusji diabłów i aniołów o problemach ziemskich.

„Betlejemska dobranocka w Chmielniku”  spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Chmielnika i okolic. Aula wypełniła się po brzegi, a na zakończenie aktorzy otrzymali gromkie brawa. Wszyscy z utęsknieniem będą czekać na przyszły, na kolejne przedstawiani i kolejne niezapomniane przeżycia.