Festiwal kolęd

Czas świąt Narodzenia Pańskiego i czas poświąteczny to doskonała okazja, aby uwielbiać Boga za tajemnice Wcielenia Syna Bożego poprzez śpiew kolęd i pastorałek. Z tej okazji w dniu 13 stycznia br. w naszym Sanktuarium po wieczornej Mszy św. odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Swój dorobek artystyczny zaprezentowali: Chór dziecięcy „Swesst Voices” pod dyrygenturą Justyny Szela — Adamskiej i Chór „Fontes” pod dyrygenturą Andrzeja Mozgała. Festiwal uświetnił również swoim występem Chór „Cantus Unitum” pod dyrygenturą Tomasza Kotarby.

Wszystkich artystów przywitał, Proboszcz parafii, a zarazem kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Rozpoczęła się duchowa uczta, kiedy artyści prezentowali starsze i młodsze kolędy. Byli nagradzani długimi i gromkimi brawami.

Na zakończenie Ks. Krzysztof podziękował wszystkim wykonawcom, dyrygentom, zgromadzonej publiczności za obecność,  operatorom światła i dźwięku i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania Festiwalu. Następnie wszyscy artyści spotkani się przy wspólnym stole.