Dożynki diecezjalne A.D. 2019

Jak co roku, w ostatnią niedzielę sierpnia w Rzeszowie odbyły się dożynki diecezjalne. Uroczystość była okazją dziękczynienia za tegoroczne plony, na które rolnicy z trudem pracowali przez cały rok.

W dorocznym dziękczynieniu wzięły udział delegacje parafii diecezji rzeszowskiej. Centralnym punktem dożynek była uroczysta Msza święta polowa w Parku Papieskim, której przewodniczył biskup Edward Białogłowski.

Przed rozpoczęciem Eucharystii ks. Jerzy Uchman, diecezjalny duszpasterz rolników, przywitał przybyłych gości i rolników. Wśród nich starostów dożynek z dekanatu strzyżowskiego, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, instytucji oraz jednostek mundurowych.

Wspólnej modlitwie przewodniczył J. E. Ks. Bp Jan Wątroba,  który wygłosił okolicznościową homilię.

W procesji z darami do ołtarza rolnicy przynieśli bochen chleba, wino, warzywa, owoce, najpiękniejsze kłosy zbóż, bukiety kwiatów i ziół. W uroczystości brała udział delegacja z naszej parafii.