"Parafiada" - festyn

Niedziela 17 czerwca 2018r. zapisała się w historię naszej wspólnoty parafialnej. Po raz pierwszy odbył się Festyn Parafialny „Parafiada”. Pomysł zrodził się podczas spotkania Rady Katechetycznej we wrześniu ubiegłego roku. Wiele osób włączyło się w to, by ostateczny przebieg festynu tak miło wszystkich zaskoczył.

Festyn rozpoczął się o godz. 16:00. Na scenie występował zespół „Duet Anima” naszych parafian. Oprócz możliwości tańców, była możliwość zawarcia umowy w KRUS-ie lub ZUS-ie, sprawdzenia ciśnienia krwi, czy poziomu cukru. Przez cały czas trwania festynu można było zakupić ciasto, napoje, watę cukrową, lody czy tez posilić się. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci: „dmuchańce”, malowanie twarzy, gry i zabawy zręcznościowe.

Celem festynu było przybliżenie parafii parafianom. Cieszymy się, że tak wielu z nas zaangażowało się w jego przebieg. Parafianie docenili przygotowania i frekwencja mile wszystkich zaskoczyła. Mamy nadzieję, że festyn wejdzie w naszą tradycję.