Światowe Dni Młodzieży rozpoczęte !

Ks. Proboszcz, z wiernymi powitał 20 lipca pielgrzymów z Ukrainy, którzy odwiedzili nasze sanktuarium i parafię, w drodze na Światowe Dni Młodzieży.

Cieszymy się, że realizujemy marzenie Św. Jana Pawła II, który inicjując Światowe Dni Młodzieży mówił publicznie, że jego marzeniem jest, aby na nie mogli przyjeżdżać młodzi ludzie z krajów dawnego ZSRR.

Zagraniczni goście zostali przyjęci na plebanii, gdzie spożyli obiad. W jego trakcie, wyrażali radość z przyjazdu do ojczyzny polskiego papieża, a także z czekającego ich spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą z różnych stron świata. Często powtarzali słowa „miłość”, radość”, „pokój”. Po formalnościach związanych z rejestracją pielgrzymi udali się do sanktuarium, gdzie Ks. Kustosz przedstawił historię świątyni i cudownego obrazu.

Do Polski przyjeżdża młodzież z ponad 140 krajów świata. ŚDM odbędą się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.  Rozpoczynając ŚDM w diecezji rzeszowskiej, pragniemy wspólnie zastanawiać jak żyć, jak sobie pomagać, jak sobie służyć. Chcemy to robić w formie modlitwy, wspólnego śpiewu i tańca, ale także spotkań, świadectw. Będziemy starali się jak najbardziej poznać, ale też będziemy uczyli się pewnego zachwytu wiary, który noszą w sobie nasi goście. Zapraszamy na uroczysta Eucharystię jutro (21 lipca) na godz. 8.30.