Przyjęcie relikwii Św. Jana Pawła II

Sanktuarium w Chmielniku przeżyło piękne wydarzenie, które miało miejsce 6 listopada 2016r. , a było nim wprowadzenie relikwii św. Jana PawłaII.

Do przeżycia tego wyjątkowego wydarzenia przygotowywaliśmy się poprzez udział w specjalnym Triduum,  w czasie którego mogliśmy przypomnieć sobie postać św. Jana Pawła i niejako zobaczyć go na nowo,  jako papieża rodziny, papieża żyjącego miłosierdziem Bożym i to miłosierdzie głoszącego oraz jako papieża, który całe swoje życie oddał nie tylko w ręce Ojca Niebieskiego ale i Matki — Maryi. Pomógł nam w tym ks. Kustosz, Mariusz Cymbała, który przez trzy kolejne dni (czwartek, piątek i sobota) głosił specjalne homilie, w których właśnie takiego papieża nam ukazał.

W niedzielę natomiast, naszą parafię odwiedził gość szczególny, a był nim JE. Ks. Bp. Jan Wątroba, który w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 9:15 wniósł relikwiarz z kroplą krwi św. Jana Pawła II. Relikwiarz ten na ręce ks. Proboszcza przekazał kard. Stanisław Dziwisz – Metropolita krakowski. Dla wszystkich nas – parafian i duszpasterzy było to  głębokie, duchowe przeżycie. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za „naszego papieża” i za to, że ten wielki, polski święty – papież jest wśród nas.

Św. Janie Pawle II módl się za nami.

Ks. Krzysztof Szot