Poświęcenie nowej kapliczki

Wszystko co ma człowiek, jest Bożym darem, za który nieustannie powinien dziękować swojemu Stwórcy. Wyrazem dziękczynienia za otrzymane łaski przez rodzinę Trojanowskich jest kapliczka wybudowana na „Grabówce”.

Wbrew lansowanym „ponowoczesnym” modom udało się wybudować kapliczkę Chrystusa Króla Wszechświata, która wpisuje się w krajobraz naszej parafii i jest wyraźnym znakiem wiary i odniesieniem do Boskiego porządku świata.

Uroczystego poświęcenia dokonał ks. Proboszcz Mariusz Cymbała 17 czerwca br.. Po odprawieniu uroczystej Eucharystii, zabrzmiała litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz modlitwy przebłagania, dziękczynienia i próśb. Na zakończenie odmówiono akt przyjęcie Chrystusa Króla przez naród polski, ułożony przez nasz episkopat.

Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę.