Mistrzostwa Polski LSO

W Rzeszowie odbyły się XI Mistrzostwa Polski LSO w piłce halowej. W dniach 1-2 maja do stolicy Podkarpacia zjechały 102 zespoły, aby w trzech kategoriach: szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej walczyć o mistrzostwo pod patronatem PZPN. W turnieju wzięły udział dwa zespoły z naszej Parafii.

Turniej rozpoczął się wymiarem formacyjnym, czyli uroczystą Mszą Świętą z okazją do spowiedzi w kościele parafialnym Matki Bożej Różańcowej. Posileni duchowo wszyscy wyruszyli na miejsca swoich rozgrywek. Dzięki serdeczności rzeszowskich władz miasta mecze mogły rozgrywać się  na 13 halach. Pomiędzy meczami  wydano 25-0 porcji  obiadowych. Był to radosny moment integracji młodzieży piłkarskiej. W drugim dniu rozgrywek, uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Bp Edward Białogłowski.

W kategorii Szkoły Podstawowej nie odnieśli żadnych znaczących sukcesów. Gimnazjum natomiast zajęło III miejsce w finałach klasy „C”. Po zakończeniu rywalizacji  odbyło się uroczyste rozdanie nagród i zakończenie turnieju.

XI Turniej  Halowy LSO zakończyliśmy krótką modlitwą na Hali na Podpromiu, a potem wszyscy, pełni wrażeń i sportowych emocji powrócili do swoich parafii. A na kolejny turniej zapraszamy już za rok!