Jubileusz 125-lecia OSP

Jubileusz 125 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielniku, to znaczący czas w historii i czas życia kilku pokoleń. To z pewnością powód do dumy, do licznych wspomnień, ale także do godnego świętowania w gronie przyjaciół i zaproszonych gości. Uroczystości jubileuszowe z tej okazji odbyły się 25 czerwca br.

Świętowanie Jubileuszu rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym, w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin, koncelebrowaną przez ks. Mariusza Cymbałę, proboszcza i kustosza sanktuarium oraz ks. Józefa Książka duszpasterza rejonu rzeszowskiego. W jej trakcie nastąpiło poświęcenie nowego sztandaru jednostki. Po Eucharystii, gospodarze i przybyłe gościnnie jednostki wraz z pocztami sztandarowymi, uformowały strażacką kolumnę pododdziałów, która przemaszerowała na stadion sportowy  w Chmielniku.

Tutaj podniesiono flagę państwową na maszt i odśpiewano hymn narodowy, a zaproszonych na uroczystość gości, powitał prezes Zarządu OSP Bogdan Krużel. OSP Chmielnik z okazji jubileuszu otrzymała nowy sztandar, którego wręczenia dokonała społeczność Gminy. Każdy jubileusz swoją specjalną formułą obejmuje przedstawienie rysu historycznego jednostki i dokonał tego sekretarz Zarządu OSP dh Adam Budak. Po odczytaniu rysu, nastąpiła doniosła chwila wręczenia medali i odznaczeń oraz liczne przemówienia.

Ostatnim akcentem, była uroczysta defilada pododdziałów, przy dźwiękach Orkiestry Dętej oraz spotkanie przy stole.